Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

04. 05. 2014 o 21:48

Zelenobielych zrazil na kolená vietor

autor: redakcia
1313x čítanéPrvou métou, o ktorú sa snažili druholigoví futbalisti Tatrana Prešov, bola prvá priečka. Ich túžba ale stroskotala a radosť z definitívneho postupu zavládla po uplynulom kole na Horehroní. Aj druhý zámer zelenobielych – obsadiť druhú pozíciu – stojí nateraz na vratkých nohách. Hoci Šarišania sa dostali minulý týždeň do závesu za Podbrezovú, po tejto sobote si zase skomplikovali situáciu a na strieborný stupienok nechtiac postrčili Zemplínčanov z Michaloviec.

Spôsobila to nečakaná porážka v Šali, ktorá sa dlho na jar trápila a v predošlých piatich vystúpeniach nevyhrala. Vedelo sa, že Slovan Duslo bol neraz vo svojom prostredí bezzubý a možno tento fakt až príliš pomútil myslenie favorita. Ten si nedal pozor a už v do prestávky bolo rozhodnuté o výsledku. „Nehrali sme zle, ale ani dobre, lebo vpredu sme domácu bránu poriadne neohrozili, nemali sme žiadne stopercentné možnosti. Okrem toho vzadu sme zase zhoreli v dvoch prípadoch. Raz po štandardke a potom sme zase nezabránili individuálnemu prieniku autora druhého gólu domácich,“ hodnotil stretnutie tréner Prešova Jozef Kostelník (na snímke). Priznal, že súper ukázal väčšie srdce a výraznejšiu túžbu vyhrať. „Možno to pramenilo z toho, že pre domácich to bol jeden z kľúčových súbojov. Nás nemrzí ani tak to, že sme prehrali, ale skôr skutočnosť, že oba góly boli lacné. Nabúrali naše zámery a pritom paradoxne sme hrali v prvom polčase s podporou vetra, ktorý bol inak veľmi nepríjemný, silný a lepšie sa s jeho nevyspytateľnosťou vyrovnal súper.“ Po hladkom víťazstve nad Šamorínom v predchádzajúcom kole J. Kostelník naznačil, že jeho zverencom sa hrá podstatne lepšie a uvoľnenejšie, pokiaľ skórujú a upokoja sa. „Vtedy vieme ukázať radosť z futbalu, prinášame pôžitok z futbalu.“ Lenže pokiaľ sa to nedarí, tak hlavne  kombinačná pestrosť pred šestnástkou súpera a v nej je kostrbatejšia. „Šali stačilo, aby sa stiahla a vyčkávala na naše straty lopty, z čoho rezultovali brejky. Keď k tomu prirátame naše zaváhania pri bránení, tak potom je jasné, čomu pripísať porážku. Mala by byť pre nás výstrahou a poučením v zostávajúcom priebehu súťaže,“ pripomenul tréner Tatrana.

(pito)