Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

05. 05. 2014 o 18:50

Dlhá pauza stopéra Krajníka sa skončila

autor: Pito
1291x čítanéBolo obdobie, keď si priaznivci Tatrana Prešov nevedeli predstaviť základnú zostavu bez Michala Krajníka. Tento stopér sa však vlani koncom októbra odmlčal a z druholigovej súpisky vypadol. Nebola za tým zmena dresu ani výkonnostné kotrmelce, ale zdravotné problémy. Vlani sa podrobil artoskopickej operácii kolena, vyčisteniu chrupavky, a na dlhý čas zmizol zo scény.

 „Je to vždy nepríjemné pre futbalistu, ak musí nečinne sledovať dianie okolo seba a nemôže pomôcť tímu, ale už je to našťastie za mnou,“ rozhovoril sa tento skúsený obranca, ktorý uvoľnil miesto v strede obrany P. Jackovi. V zime dlhý čas na tréningoch chýbal, zapojil sa až do zaberačky na sústredení v Tatrách. Pred začiatkom jari stále nebol celkom fit a hoci si zrejme aj on myslel, že to až tak dlho trvať nebude, predsa sa  nútená prestávka natiahla. „Radšej som to neuponáhľal, aby som minimalizoval dajaké komplikácie. Teraz je to však za mnou a som pripravený pomôcť tímu.“ Krajník sa najprv objavil v zostave juniorky v treťoligovom zápase v Moldave, kde Prešovčania nečakane vyhrali a on bol akýmsi maskotom pre šťastie. Zaujímavé bolo, že hral na inom poste, než je zvyknutý – ako defenzívny stredopoliar. „ Bolo fajn, že som si znovu kopol do súťažnej lopty, už mi to naozaj chýbalo. Už dávnejšie som za béčko nehral, teraz som to bral ako vhodnú príležitosť na rozohranie sa.“ Preňho však dôležitý moment nastal v predchádzajúcom druholigovom  kole so Šamorínom, keď vybehol na ihrisko v záverečných minútach ako striedajúci hráč. To isté si zopakoval aj naposledy v Šali. „Pravdaže, nie som typom hráča, ktorý by  mal na starosti strieľanie gólov, takže sa odo mňa ani nečakalo, že  skorigujem výsledok. Pravdaže, prehra ma mrzela aj preto, že som v Šali kedysi pôsobil,“ poznamenal Michal Krajník, ktorý stále čaká na zaradenie do základnej zostavy. Zrejme tréner Jozef Kostelník testuje, ako na tom je a keď  usúdi, že si zaslúži šancu od začiatku zápasu, tak ju aj dostane. Keďže však obranná formácia je homogénna a nie je dôvod robiť v nej korektúry, tak tento borec vie, že musí byť trpezlivý a stále mu prichodí pracovať na odstránení hlavne fyzických i herných restov tak, aby bol naozaj stopercentne nachystaný v tej chvíli, keď sa jeho meno ocitne  znovu v druholigovej základnej jedenástke Prešovčanov.