Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

08. 05. 2014 o 05:50

Futbalové osobnosti

autor: Peter Cingel
1596x čítanéV druholigovom zápase Partizán Bardejov – FC Spartak Trnava B sedeli na lavičkách dve legendy slovenského futbalu.

Vedúcim mužstva Spartaka Trnava B je Marek Ujlaky (vľavo). V najvyššej súťaži odohral za Spartak 366 zápasov a dal v nich 87 gólov. Okrem Trnavy hrával aj za Drnovice, Slovan Bratislava, Senec a Vion Zlaté Moravce. Dovedna odohral 403 zápasov a dal 92 gólov. V reprezentácii Slovenska nastúpil 40-krát a dal 2 góly.

Trénerom brankárov domáceho mužstva je Juraj Čobej, odchovanec Tesly Stropkov. V júli 1977 prestúpil do vtedy prvoligového  BŠK Bardejov, kde odštartoval svoju úspešnú kariéru . V roku 1999 odišiel do Bratislavy. Najskôr do Slovana o odtiaľ do Artmedie. V jej drese dosiahol svoje najväčšie športové úspechy. Zisk majstrovského titulu aj Slovenského pohára. Bol výraznou oporou tímu, ktorý sa v sezóne 2004-05 prebojoval do hlavnej súťaže Ligy majstrov. Odohral veľmi dobré zápasy v predkolách proti Celticu a najmä v Belehrade proti Partizanu, vďaka ktorým klub postúpil. V tých časoch patril k najlepším brankárom Európy. Jeho premiérou a zároveň derniérou v reprezentačnom drese bol 20. máj 2006 v zápase proti Belgicku (1:1) v Trnave.

Galéria
Futbalové osobnostiFutbalové osobnosti