10. 05. 2014 o 10:04

Zvýšili náskok

autor: Attila Mikloško
1966x čítané

Po remíze Záhradného v Beloveži si po 20. kole VI. ligy šarišskej vytvorili Šarišské Michaľany na čele tabuľky dvojbodový náskok.

MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS

DOSPELÍ - VI. LIGA ŠARIŠSKÁ

20.KOLO -  NEDEĽA - 4.5..2014 o 16.30 h. - štadión "Pod lipami"

versus

TJ DRUŽSTEVNÍK ŽUPČANY (12. miesto) - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (1. miesto) 0:4 (0:2)

V zostupom bazéne namočení župčanskí hráči (strata na 10. miesto pred zápasom 20. kola bola dvanásť bodov), s akýmisi obavami sledovali postupný príchod hráčov hostí na skvelý trávniček veľmi pekného župčanského futbalového areálu. Napriek predzápasovému 31-bodovému rozdielu s jediným náhradníkom na súpiske, nechceli domáci predať svoju kožu vôbec lacno. Lídra viacmenej upokojil až nešťastný zásah Mareka Ondriu (v závere prvej polhodiny), vtedy si prudký center Patrika Sedláka umiestnil za chrbát vlastného brankára Miroslava Remepera. Po priamom kope presne umiestnená prízemná strela Jaroslava Adama okolo múru, skončila o desať minúť nato už druhykrát v jeho sieti. Domáci tím hrozil po štandardkách a pri jednej z nich nie veľmi dobre postavený múr mohol byť príčinou ich streleckého úspechu, no brankár hostí Tomáš Vaško všetko skvele vykompenzoval.

Hneď po prestávke sa po odrazenej lopte v šestnástke najrýchlejšie zorientoval opäť spominaný ostrostrelec hostí (doposiaľ v 17-tich majstrovských futbalových stretnutiach súťažného ročníka 2013/14 bol trinásťkrát úspešný a patrí mu priebežne štvrtá  priečka v tabuľke najlepších strelcov VI. ligy šarišskej)  a krátkym švihom poslal loptu k ľavej žrdi. O sedem minút nato po kontakte v pokutovom území na rýchleho Patrika Sedláka, odpískal hlavný rozhodca Jurašek pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Jaroslav Adam na svoj prvý tohtoročníkovy hetrik. Následne sa hra väčšinou odvíjala na polovici domáceho celku a už v celku v pokoji sa toto "šarišské derby" dohralo. Za zmienku stojí ešte absolútna vyložená šanca zverencov trénera Mareka Šalamúna, ale Tomáš Vaško opäť povrdil, že je "trieda".  Gólovú loptu z bránkovej čiary v stotine sekundy, reflexívne vyrazil ponad brvno.

Zápas sa v druhej tretine jeho trvania zlomil definitívne v prospech lídra tabuľky a postupne tak strácal futbalový náboj. Štvrgólový rozdiel však hovorí za všetko a po zaváhaní Záhradného v Beloveži (1:2), si Šarišské Michaľany na čele tabuľky VI. ligy šarišskej vytvorili už trojbodový náskok.

Ľubomír PUHÁK - hlavný tréner OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY: "Na výbornom trávniku sme proti húževnatému súperovi odohrali dobrý zápas. Vieme podať aj lepší výkon, no potvrdili sme naše vedúce tabuľkové postavenie a priblížili sa tak nášmu cieľu."