Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 05. 2014 o 12:14

Domáci napriek vysokej prehre boli dôstojným súperom

autor: Attila Mikloško
1781x čítanéVI. liga Šarišská 21. kolo Nová Ľubovňa - Šarišské Michaľany

MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS

DOSPELÍ - VI. LIGA ŠARIŠSKÁ

22. KOLO -  NEDEĽA- 11.5.2014 o 16. 30 h. - štadión "Nová Ľubovňa"

 

  versus

ŠK NOVÁ ĽUBOVŇA (14. miesto) - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (1. miesto)  0:7 (0:4)

 

Nevľúdne májové počasie s "grónskymi mračnami" privítalo oboch aktérov nedeľňajšieho merania síl posledného s prvým. Hralo sa na mokrom, ale dobre pripravenom trávniku, na štadióne, ktorý bol v roku 2010 kruto postihnutom povodňou. Práve kvalitná hracia plocha umožňovala hosťom rozvinúť pestrú kombinačnú hru v jej konečnom dôsledku s početným úspešným streleckým zakončením.

Domáci počas celého diania na ihrisku vôbec nepôsobili ako mužstvo, ktoré sa s touto súťažou po ročnom pôsobení rozlúči. Podali sympatický výkon a boli lídrovi napriek hrozivému stavu na ukazovateli skóre dôstojným súperom. Hlavne v úvode po štandardných situáciách zamestnali niekoľkokrát obranu Šarišských Michaľan na čele s brankárom Tomášom Vaškom.  Zverenci trénera Ľubomíra Puháka sa upokojili po presnom zásahu Dominika Haničáka zo siedmej minúty. Hru mali prakticky až na pár výnimiek absolútne v moci a silou záložnej formácie držali  súpera na potrebný dištanc.

V tomto stretnutí sme boli svedkami veľmi pekných gólových zakončení. Hlavne tie vytvorené pravačkou Jaroslava Adama s presnými  loptami na hlavy Michala Baku a Michala Dubeckého si pýtajú zápis do veľkej knihy futbalu. Ako už tradične aspoň jedným filigrantským zakončením potešil hostí tentoraz iba striedajúci Aleš Ševčovič. Zaujala "jazdička" Dávida Maceja, ale aj rýchle brejky Miroslava Prusáka, ako aj pohyb Matúša Mihoka. Samozrejme nemôžeme opomenúť úspešný majstrovský "dospelácky" debut dorastenca Jaroslava Palča, ktorý si pripísal na svoj účet už aj prvú gólovú prihrávku. Všetci hráči Šarišských Michaľan však podali nadštandardný výkon. Zápas nevypustili ani za stavu 5:0 vo svoj prospech, ale hrali  pre divákov celých deväťdesiat minút.

Nebyť presnej strely Petra Blaška v stretnutí s Malým Šarišom až v nadstavenom čase, mal by po 21. kole VI. ligy Šarišskej brankár Šarišských Michaľan Tomáš Vaško, na svojom konte už 1 002 minút bez inkasovaného gólu, veľká škoda...

Strelci OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY po 21. kole (počet strelených gólov oficiálne podľa systému ISSF k 12.5.2014 - spolu 60 gólov): 13 - Jaroslav Adam, 9 - Dušan Kozák, 7 - Michal Baka, 5 - Ľubomír Kočik, 4 - Patrik Sedlák, D. Haničák, 3 - Aleš Ševčovič, Michal Ďurica, Peter Uhrín 2 - M. Dubecký, Miroslav Prusák , 1 - Lukáš Olejár, Matúš Mihok, Ľubomír Kolpak, vlastné góly - Marcel Kukľa (Dlhá Lúka), Marek Ondria (Župčany).

Šarišské Michaľany majú po 21. kole VI. ligy šarišskej na svojom konte najviac víťazstiev 16, najmenenej prehier 2, najvyšší počet strelených gólov 60, najnižší počet inkasovaných gólov 10, najvyšší počet bodov 51, najvyšší počet plusových bodov 18. Naposledy  stratili body doma s Gerlachovom po remíze 0:0, v 11. kole 20.10.2014.  Vonku nebodovali naplno v 12. kole, 27.10 2014 po remíze 0:0 v Uzovciach. Ich bilancia od tohto zápasu je:  8 8 0 0   33:1  24 bodov, 12 plusových bodov.

Ľubomír Puhák - tréner Šarišských Michaľan: "Proti súperovi  ktorého výkon mu vôbec nepredurčuje posledné miesto v tabuľke, podali  moji hráči dobrý výkon. Nastúpili sme do zápasu v pozmenenej zostave, ale všetci,  ktorí dostali šancu, ma svojim výkonom uspokojili."

Galéria
Domáci napriek vysokej prehre boli dôstojným súperom Domáci napriek vysokej prehre boli dôstojným súperom Domáci napriek vysokej prehre boli dôstojným súperom Domáci napriek vysokej prehre boli dôstojným súperom