Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

15. 05. 2014 o 15:19

Konečne sa zbavujú okov nemohúcnosti

autor: Pito
1354x čítanéAk nerátame posledné jesenné a prvé jarné kolo, tak v tomto ročníku tretej najvyššej súťaže sa Lipanom až teraz podarilo prvý raz dva razy po sebe vyhrať v priebehu týždňa – teda v dvoch zápasoch po tesne po sebe. Najprv si poradili doma s Dolným Kubínom a naposledy zase obstáli naplno v Bardejovskej Novej Vsi.

 Zdá sa, že tréner Emil Jacko už nemusí mať iba bezsenné noci, ktoré mu jeho  zverenci v doterajšom priebehu zápolení neraz pripravili. „Plný zisk bodov teší, ale ešte ani zďaleka neukazujeme celý potenciál, ktorý v tíme drieme. Dovolím si povedať, že keby sme mali o čosi viac šťastia, tak s našou hrou si môžeme trúfať na oveľa lepšie priečky a dokonca sa nazdávam, že ani v druhej lige by sme si hanbu po určitých korektúrach na súpiske neurobili.“ Možno je to prisilné konštatovanie vzhľadom na postavenie  ŠK Odeva, ale tréner vie, o čom hovorí. Po ráznych opatrenia v zimnom období sa futbal v tomto klube vybral inou cestou a od hráčov sa vyžaduje maximálny výkon bez úľav. Kto sa nepodriadi, musí ustúpiť životaschopnejším. Obmenený káder si uvedomil po nie vydarenej jeseni, že musí v odvete zabrať, lenže solídne náznaky sa vzápätí dostali do defenzívy nedostatkov. „Možno chlapcom nepriamo uškodilo i prvé jarné víťazstvo nad Lokomotívou Košice, lebo potom prišli nevyrovnané výkony a vyvrcholilo to debaklom v Moldave. Bola to druhá vysoká porážka v ročníku, v jeseni sme takto pukli v Martine.“  Derby v Prešove, ktoré sa skončilo prehrou rozdielom triedy pre hostí, akoby bolo budíčkom a vzápätí prišlo parádne víťazstvo nad popredným tímom súťaže z Oravy.  „Proti tým, čo len kazia a nehrajú otvorene, sa nám zle hrá. Naopak, vieme sa vytiahnuť proti technickým a tvorivým tímom, čo bol i prípad Dolného Kubína. Keď zavŕšime našu snahu gólmi, je to veselšie ako keď búšime a potom inkasujeme,“ komentoval počínanie si zverencov tréner Jacko. Lipany dosiahli  v druhej časti ročníka štyri výhry, no v ich silách je oveľa viac. „Azda sa už konečne pohneme z miesta čo sa týka produktivity a premieňania možností, lebo to nás doteraz neustále zrážalo na zem. Domnievam sa, že aj chlapci už našli spôsob, ako sa zbaviť okov nemohúcnosti a zúročia svoj herný prejav i v koncovke,“ vyslovil želanie lodivod ŠK Odeva.