Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

18. 05. 2014 o 19:21

Zdecimovaní Šarišania si zanôtili víťaznú pesničku

autor: Pito
1294x čítanéVeľakrát to býva tak, že aj keď je mužstvo v plnej sile, nezahrá úspešne. Naopak, zavše je súpiska poriadne preriedená a predsa prídu víťazstvá. Tak to bolo aj v prípade Tatrana Prešov, ktorý do Rimavskej Soboty cestoval bez viacerých hráčov základnej zostavy. Trénerovi Jozefovi Kostelníkovi sa nemohli pre zdravotné problémy hlásiť kapitán tímu Petráš, ďalej Lipták, Katona, Hatok, ako aj Zbiňovský. Navyše ďalší dvaja jednotlivci, ktorí vybehli na ihrisko - Poliaček a Papaj – hrali so zaťatými zubami.

Napriek tomu, že káder bol zdecimovaný, hostia nepôsobilo odovzdane. Naopak,  nebrali ohľad na zmeny v zostave  a určili spôsob hry, ktorý na domácich platil. Ozdobou zápasu boli dva utešené góly – stopéra Krajníka hlavou a Leškov ďalekonosný pokus z vyše tridsiatich metrov, ktorým akoby chcel tromfnúť trefu Hrušku z predošlého kola.  Hostia viedli, domáci v nadstavenom čase prvého polčasu vyrovnali, pričom nariadená penalta za nastrelenú ruku sa východniarom vôbec nepáčila a tréner Kostelník to dal aj najavo... „Bolo to naozaj čudné rozhodnutie, ale nás to len zomklo a v šatni cez prestávku sme si povedali, že súpera zlomíme a vyhráme. Podarilo sa nám to, mali sme viac možností, kým domáci pohrozili len po štandardkách. My sme mohli náskok ešte zvýšiť, keby trebárs Ľuboš Belejík dobre trafil loptu,“ konštatoval osvedčený matador Ján Papaj. V predošlých dvoch  vzájomných zápasoch boli tesné výsledky, doma Gemerčania vyhrali, v Prešove dominoval v závere jesene Tatran. Zdá sa, že R. Sobota stráca paru a nie je taká odolná ako v prvej časti. „Každý tím má svoje problémy, vraj aj hostitelia nastúpili oslabení, ale my sme ich aj s obmenenou zostavou jasne tromfli. Útočíme na druhé miesto a verím, že po tomto trojbodovom zápise by nám táto pozícia už nemala ujsť,“ vyjadril veľkú dávku motivácie pred záverečnými dvoma vystúpeniami v tomto ročníku J. Papaj. Nuž, Prešovčania sú na tom momentálne najlepšie z východoslovenského tria, hoci Michalovce a Bardejov urobia určite maximum, aby ich z pozície korunného princa II. ligy vyhodili. Tak, či tak aspoň nie je v závere súťaže napriek už istému postupujúcemu núdza o dramatickosť.