Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

22. 05. 2014 o 18:44

Oslabená rezerva Košíc naplno bodovala v Rešici

autor: Rudolf Rondzik
1432x čítanéAž na tretikrát sa podarilo odohrať stretnutie z 23. kola 3. ligy skupiny Východ Moldava - MFK Košice B, ktorému predtým zabránila dažďová smršť.

Oba tímy uvedomujúc si dôležitosť bodového zisku pre zabezpečenie účasti v budúcej reorganizovanej druhej lige začali pomerne nervózne a zostra. Niekoľkokrát sa zablýskalo, ale udrelo už v 24. minúte, keď si Lazar Dordevič neustrážil psychické pochody a zbytočne nešetrne fauloval protihráča napriek tomu, že iba 4 minúty predtým inkasoval žltú kartu za protesty. Ako iste neskôr pochopil, neoplatí riešiť veci pomstou a po druhej ŽK a následnej ČK sa pakoval do šatne. To malo byť vodou na mlyn agilných domácich, no nebolo. Aj keď mali optickú prevahu, brankára Košíc takmer neohrozili a po nevinnom protiútoku sami inkasovali. Počas prestávky sa jedna strana pokúsila svoj tím nabudiť do rozhodujúcej ofenzívy, druhá mala záujem s chladnou hlavou ukočírovať zápas do víťazného konca. Futbalovo lepší druhý polčas priniesol štyri góly a to diváka iba potešilo, i keď ich deľba body do domácej šatne nepriniesla. Hoci... Aj napriek tomu, že sa po ďalšej vydarenej rane Košičanov dostali do dvojgólového manka, prišla šťastná päťminútovka Bodvy a v 78. min. bolo vyrovnané. Vtedy  v Rešici asi všetci verili, že to ich miláčikovia dokonale otočia. Žiaľ, v hre vabank kiksovali a Kubík ich potrestal - 2:3. Na ďalšie vyrovnanie už veľa času nezostalo a aj keď sa lopta často točila pred bránou hostí, či v blízkosti ich rúk, do siete nepadla a ani nedala priestor rozhodcovej píšťalke posúdiť niektoré sporné momenty na dôvodné odpískanie pokutového kopu. Záverečný signál priviedol jeden tím k eufórii zo zisku troch bodov, druhých odprevadil so sklonenými hlavami po nezvládnutej vyše hodinovej presilovke. Futbal to bol naozaj súci tretej ligy a diváka určite priláka aj nabudúce.