Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

22. 05. 2014 o 19:40

Ešte stále ich čosi vie zraziť na kolená

autor: Pito
1261x čítanéUž v druhom jarnom zápase inkasovali treťoligisti Tatrana Prešov jun. trojku. Naposledy hladko prehrali na pôde Humenného a určite sklamali trénera Stanislava Vargu. Ten síce neraz podčiarkol skutočnosť, že prvoradou úlohou rezervy je pripravovať chlapcov na prechod z dorastu do kategórie dospelých a vychovávať nádeje pre prvý druholigový celok a zároveň umožniť áčkarom rozohrať sa po zranení či dlhšej absencii, no predsa záleží aj na výsledkoch. Celková prestíž a konečné umiestnenie nikomu nie je ľahostajné.

Lenže vo východoslovenskom derby tentoraz zelenobieli zhoreli. Možno im štýl súpera nevyhovuje (v jeseni s ním doma iba remizovali), no pravda je taká, že toto meranie síl oveľa lepšie zvládli hostitelia. Pravda, tí využili aj zaváhanie a nie istú fazónu brankára Baráta, ktorý bol cez prestávku striedaný.

„Na jar máme dosť nevyrovnané výkony. Už vstup do odvetnej pasáže bol nevydarený,“ konštatoval na margo doterajšej hry Ľubomír Ivanko-Macej a narážal na to, že v úvodných piatich zápasoch Šarišania boli štyri razy v role porazeného a len raz vyhrali. „V Moldave sme však prekvapivo, ale zaslúžene vyhrali a potom sa to zmenilo, začali sme si viac veriť.“ Zaujímavé je, že v doterajšom priebehu tohtoročnej časti ročníka rezerva Tatrana na vlastnom trávniku dva razy prehrala a v dvoch súbojoch sa musela uspokojiť so ziskom iba bodu. „Prehry by som už nerád hodnotil, ale pokiaľ ide o remízy, netreba zabúdať na to, že sa zrodili so silnými a kvalitnými súpermi - rovnako béčkami corgoňligových celkov zo Žiliny a Košíc.“ Nuž, nevyrovnaná forma sa tiahne ako červená niť uplynulými vystúpeniami. Niekedy to išlo lepšie, inokedy zase menej.  Trebárs doma proti Lipanom vargovci si schuti zahrali a diktovali súperovi svoj spôsob hry. Inokedy však na to jednoducho nemali a to bol i prípad ostatného vystúpenia v Humennom. Takže nemožno preceňovať to, že predtým sa miestami už zdalo, že hra rezervy dostáva postupne správne parametre. Celkový dojem z doterajších vystúpení tento hráč zhrnul slovami:„Ukazuje sa, že ešte musíme značne popracovať na kvalitnejšom predvedení, aby sme neboli takí kostrbatí. Treba sa zbaviť prehnanej nervozity, opatrnosti a viac si veriť,“ pripomenul hráč, ktorý patrí k stabilným členom základnej jedenástky juniorky. Pridal aj sebakritický postreh: „Zatiaľ som dal iba gól na jar a rád by som si túto bilanciu vylepšil. Viac mi však záleží na tom, aby sme ako tím dosahovali úspešnejšie výsledky,“ pripomenul Ľubomír Ivanko-Macej.