Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 04. 2012 o 07:17

Andraščík excelentne vyzliekol behavú Odevu

autor: Miroslav Jaščur
1795x čítanéV III. futbalovej lige východ líder tabuľky Partizán Bardejov vyhral nad Odevou Lipany 3:0. Zdá sa, že v stretnutí sa nič mimoriadne neudialo, no predsa len sa tu stretli osobností, ktoré v minulosti výrazne obohatili futbalový život v metropole horného Šariša.

Na trénerskej lavičke Lipian pred rokom a pol Mikuláša Komanického striedal Stanislav Varga. No o 20 rokov starší Komanický začínal ako dorastenec v Bardejove, mladší Varga v roku 1994 prispel k postupu Hornošarišanov do najvyššej súťaže. Tentoraz kaučovali oproti sebe.

 

V strede si zahrali hostia

 

Kormidelník Partizána Mikuláš Komanický bol spokojný akurát s prvou polhodinou: „Do 25. minúty sme mali dve, tri šance a dali sme gól. Potom ako keby sme sa uspokojili a záver polčasu lepšie vyznel pre Lipany. Vstup do 2. polčasu nám vyšiel, dali sme druhý gól. No treba priznať, že keď nám ide o postup, kde sme jasní favoriti, nehrá sa nám ľahko.” Bardejovský kouč zvykne prizvukovať, že hru mužstvá tvorí stredová formácia, no tentoraz mu chýbal na dva zápasy vykartovaný Marek Seman. „Máme tam najväčšie rezervy a v dnešnom zápase boli fázy, keď nás Lipany v strede obohrali. No Vlado Andraščík to zobral na seba, patril medzi najlepších. Len škoda, že sa mu v tej finálnej fáze viac nedarilo a bolo by mu to viac psychicky pomohlo,”- zvýraznil Komanický.

Stanislav Varga si zaspomínal na polovicu 90-ých rokov minulého storočia, keď tu v drese BSC Bardejov postupovali do najvyššej národnej súťaže: „Tu som obliekal dres dve sezóny a mám dobré spomienky. Moja kariéra sa tu naštartovala, som im vďačný a prejem aby teraz postúpili. Partizán asi má najlepší káder v súťaží a neviem čo by sa malo stať aby nepostúpili.” A čo hovorí S. Varga na adresu svojho tímu: „Nie je to ružové, chceli by sme byť vyššie. My sme na inej amatérskej báze ako Bardejov. Je tu veľa mladých, ktorí musia chodiť do práce. Snažíme sa hrať kombinačný futbal, no postavenie i výsledky nie sú také ako hra. Štefčák a ďalší určite chcú na sebe robiť a niečo dosiahnuť.”

 

Prekvapenie sa nekonalo

 

Skúsený a obetavý hráč Odevy Lipany Mikuláš Gomoľa netajil nespokojnosť s prehrou: „Po dvoch nezvládnutých dueloch sme dnes nemali čo stratiť. Chceli sme prekvapiť a uhrať lepší výsledok. Nalomil nás náhodný prvý gól, ale sme sa nevzdávali, bojovali, no nestačilo to. Z tréningov sme preniesli najmä prechody do útokov. Podarilo sa potlačiť domácich no chýbalo viac šťastia vo finálnej fáze. Keby sme dali gól na 1:1 bolo by to iné, ale sme dostali nešťastný druhý gól a bolo po zápase.”

Vladimír Andraščík bol ťahúňom takmer všetkých útočných činností Partizána. Odchovanec Fintic vydržal so silami do konca a kolmou prihrávkou na druhý gól pripravil azda najkrajší moment zápasu a Tomko vykúpil neistotu tímu. No splnil aj želanie trénera: „Prizvukoval nám, že máme hrať cez kraje a to sa aj darilo. Po pol hodine to už nebolo ono. V strede boli Lipany možno o jedného viac a Kundra so Zápotokom niekedy mali toho dosť. V kolektíve musí každý zabrať aj keď chýba Seman.”

 

 

Bardejov - Lipany 2:0 (1:0)

 

Góly: 24. Vaščák, 55. Tomko. ŽK: Štefčák, R. Urban, T. Janič ( všetci Lipany). Rozhodoval I. Kozák pred 680 divákmi.

Partizán: Čikoš-Pavličko – Hanuščák, Staš, Palša, Streňo (46. Zajac) – Andraščík, Kundra, L. Zápotoka (82. Baka), Grohoľ – Vaščák, Tomko (68. Cuprišin).

Odeva: Talian – R. Urban (83. Vranko), Ziemba, J. Angelovič, Gomoľa – I. Pončák, Kovalík, J. Janič, Hudý – Drobňák (60. T. Janič), Štefčák.

 

Juraj Ščerbík 

Foto: Miroslav Jaščur, JMCMEDIA

Galéria
Andraščík excelentne vyzliekol behavú OdevuAndraščík excelentne vyzliekol behavú OdevuAndraščík excelentne vyzliekol behavú OdevuAndraščík excelentne vyzliekol behavú OdevuAndraščík excelentne vyzliekol behavú Odevu