Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 05. 2014 o 15:38

Zbytočná ryha na prestíži favoritov

autor: Pito
1387x čítanéNáhoda chcela tak, že v predposlednom kole II. ligy východoslovenské trio hostilo trojicu celkov namočených do záchranárskych prác. Ako to už býva pomaly zvykom, tímy z chvosta tabuľky prekvapili favoritov a bez škrabancov na svojej prestíži vyšli len Michalovčania, ktorí pokorili Šamorín. Naopak, Bardejov podľahol Šali a Prešov len remizoval s Liptovským Mikulášom.

Vyzerá to tak, že napriek proklamovaným zámerom druhé miesto v tabuľke až tak neláka. Platí to v prípade prešovského Tatrana, ktorý mal pred plynulým meraním síl dobrú východiskovú pozíciu, no prešustroval ju. Nepochopiteľne a skratovo. „Darmo hovoríme o nátlakovej hre, keď nie sú na to kondičné predpoklady a káder je zdravotne oslabený,“ snažil sa vystihnúť podstatu zakopnutia  asistent trénera Prešova Stanislav Varga. Či to bolo naozaj iba v tom, to už musia posúdiť priamo členovia realizačného tímu a najmä samotní hráči. Isté je, že zo stabilných jednotlivcov nehral Katona ani Petráš či Hatok a niektorí ďalší boli ešte oslabení po dlhodobejšej liečbe (Lipták). Lenže aj predtým bola súpiska poriadne oklieštená a predsa to so Šarišanmi až tak nezamávalo. „Museli sme urobiť zmeny na jednotlivých postoch a to sa tiež premietlo do herného prejavu,“ naznačil S. Varga a myslel tým trebárs to, že najlepší strelec mužstva Dávid Leško operoval na ľavej strane obrany. „Škoda, že sme nezvýšili náš náskok do prestávky, potom by to bol iný zápas. Hostia sa ale spamätali, pridali po zmene strán. Odrazu ich  bolo plné ihrisko a my sme na to nestačili správne reagovať. Aj v druhej časti zápasu sme mohli  skórovať, ja som bol tomu naozaj blízko, ale nepadlo mi to tam a to bol jeden zo zlomových momentov merania síl,“ komentoval dianie na prešovskom trávniku útočník Ľuboš Belejík.  Nuž, Liptáci uštedrili východniarom lekciu z bojovnosti a vôle, ich túžba bodovať bola podstatne silnejšia než na strane domácich, ktorí napriek objektívnym príčinám neurobili ani zďaleka všetko, aby sa rozlúčili doslova s hŕstkou svojich priaznivcov kvalitnejším výkonom a lepším výsledkom. Aj samotní hráči tvrdili, že Tatran by si nezaslúžil vyhrať a veru mali pravdu. Dokonca i zisk bodu bol pre nich veľkorysým gestom vyššej moci.