Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 05. 2014 o 19:35

Po gólovej spŕške prišli suchoty

autor: Pito
1381x čítanéNie každý deň je sviatok a nie každý zápas prinesie radosť aj gólovú spŕšku. To platilo v uplynulom kole piatoligovej súťaže skupiny Sever aj pre futbalistov Ľubotíc, ktorí cestovali do Medzilaboriec rozmaškrtení po predošlom päťgólovom výprasku, ktorý uštedrili Starej Ľubovni. Vtedy sa štyrmi zásahmi blysol mladý Peter Kosť, čo však bola jeho rozlúčková kanonáda pred odchodom na študentskú prax do cudziny. Nielen však preto, že nenastúpil, kolektív TJ Sokol prehral na ihrisku horšie postaveného súpera.

Ten sa revanšoval aj za jesennú porážku vo vzájomnom stretnutí, keď rovnako ako St. Ľubovňa vyfasoval v Ľuboticiach päťku. Tentoraz hosťujúci zverenci trénera Pavla Vytykača síce nepodľahli tak hladko ako v Pakostove (0:4), ale o to viac ich mrzela tesná porážka. „Na rozdiel od lanskej časti ročníka  si už síce dávame pozor a spravidla veľakrát neinkasujeme, no predsa  zavše sa nevyhneme ani zbytočným skratom, za ktoré potom pykáme. Je to daň za neskúsenosť u niektorých mladých hráčov,“ poznamenal kormidelník Ľubotičanov. Jeho tím na jar druhý raz vonku prehral o gól, no na druhej strane dva razy u súperov  nazbieral plný bodový zisk. „Aj preto sa držíme v najlepšom poltucte účastníkov súťaže a naším zámerom je udržať si toto postavenie až do záveru zápolení.“ Predtým základným cieľom bolo udržať sa, no mužstvo túto úlohu jasne prekračuje a prináša bonus navyše. „Stále sa máme čo učiť a je v čom pridať. Koniec koncov poslaním športovca je, aby vyhrával a urobil pre to maximum. Preto máme dostatok podnetov na to, aby sme neustrnuli a hľadali možnosti, ako robiť radosť našim priaznivcom. Rovnako ani von necestujeme s tým, aby sme len odohrali súboj, chceme byť stále úspešní, ale nie vždy nám to vyjde. Veď treba brať do úvahy aj kvalitu a silu konkurencie,“ dodal Pavol Vytykač. Naznačil, že v tíme, ktorý vedie, nie sú lídri a nosiči vody. Skôr je to partia vyrovnaných jednotlivcov, v ktorej majú prevahu mladí chlapci doplnení skúsenejším Mišenčíkom, pričom v zakončení sa darí Pavlovskému (ani ten však v Medzilaborciach nehral).