Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

30. 05. 2014 o 09:20

Rozhodlo sa v závere

autor: Attila Mikloško
1562x čítanéIII. liga Šarišská dorast, dohrávka 26. kola Kendice - Šarišské Michaľany

MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS

DORAST - III. LIGA ŠARIŠSKÁ

26. KOLO - dohrávka - STREDA - 28.5.2014 o 17 h. 

FUTBALNET

  versus 

 

FK SLOVAN KENDICE (14. miesto) - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (2. miesto) 2:3 (0:0)

 

V dohrávanom stretnutí 26. kola nastúpili dorastenci Šarišských Michaľan za pekného májového počasia proti poslednému družstvu súťaže. Napriek tomu, že sa im hra vonkoncom nedarila, v úplnom závere dokázali poctivým prístupom strhnúť víťazstvo na svoju stranu, začo si zaslúžia pochvalu. Dvakrát v stretnutí prehrávali, ale bojovnosťou a enormným tlakom v záverečných minútach dokázali, že práve vo chvíľach keď to nevychádza, zapracuje morálna sila a víťazný výsledok sa napokon dostavil. Nemožno však nespomenúť, že napriek zbytočným stratám lôpt, okrem troch gólov nastrelili trikrát brvno a štyrikrát žrď. Erik Némethy dokonca v priebehu jednej sekundy trafil obe žrde!

Tréner domácich Filip Ondrej napriek tomu, že Šarišským Michaľanom z nášho pohľadu temer nič nevychádzalo, hodnotil ich výkon ako najlepší, ktorý hosťujúce družstvá III. ligy Šarišskej na kendickom trávniku predviedli.

Ľubomír Kočík - tréner dorastu Šarišských Michaľan: "Zahrali sme dva rozdielne polčasy, v prvom sme ukázali, ako sa futbal hrať nemá a v druhom, čo hrať chceme. Z prvej časti hry sa doposiaľ ešte neviem spamätať, lebo taký výkon bez chuti, záujmu a myšlienky som ešte nevidel. To všetko nahrávalo do karát súperovi, ktorý po našich katastrofálnych žiackych chybách skóroval. Je pravda, že som do základnej zostavy zaradil hráčov, ktorí v nej nastupovali iba sporadicky, ale na druhej strane si nomináciu svojim príkladným prístupom k tréningu zaslúžili. Sami sa však presvedčili, že musia na sebe ešte poriadne popracovať. Počas prestávky som v šatni musel zvýšiť hlas, lebo náš výkon nezodpovedal tabuľkovému postaveniu. Do druhej časti hry sme nastúpili s odhodlaním prevziať iniciatívu a streliť rýchly gól, no podarilo sa to najprv Kendiciam. Teší ma druhopolčasové odhodlanie, srdnatosť, bojovnosť, hecovanie a sústavná ofenzívna hra. Bolo len otázkou času, kedy už tie vytúžené góly prídu. Triafali sme brvná, žrde, mali sme veľkú územnú prevahu, preto som družstvu veril. Z tohto veľkého tlaku sa napokon zrodil aj víťazný zásah, po tom čo sme skóre predtým vyrovnali. Za predvedený výkon v druhej štyridsaťpäťminútovke sme si víťazstvo určite zaslúžili. Nebol to ľahký zápas, náš súper hral dobre v obrane, chlapci bojovali a určite to nie je výkonnostne najslabšie družstvo v súťaži. Ďakujem mojim zvrencom a chválim ich za druhý polčas, prvý si rozoberieme spoločne v kabíne. Verím že horšieho výkonu, aký som videl v prvom dejstve, sa už nedočkám".

Galéria
Rozhodlo sa v závereRozhodlo sa v závereRozhodlo sa v závereRozhodlo sa v závere