Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

02. 06. 2014 o 15:57

Okresaný káder sa na odpor nezmohol

autor: Pito
1218x čítanéZápas doma so Šamorínom ešte zvládli, ale prehrou na ihrisku Šale akoby na druholigových futbalistov Tatrana Prešov padla kliatba v stretnutiach s ďalšími ohrozenými celkami. Na počudovanie favorit prepásol šancu obsadiť konečné druhé miesto v tabuľke a zaváhaniami s namočenými sa pripravil o lepší rezultát v ročníku 2013/2014.

 Pred týždňom zverenci trénera Jozefa Kostelníka doma len horko ťažko remizovali s Liptovským Mikulášom, uplynulý víkend dopadli ešte horšie na pôde Dolnej  Ždane. Už-už to vyzeralo na prehru rozdielom triedy. No potom sa predsa podarilo hosťom aspoň raz skórovať a odvrátiť ešte biednejší výsledok. „Keby sme premieňali šance, tak sme na tom podstatne lepšie a domáci by sa museli strachovať o body,“ priblížil dianie v prostredí Pohronia defenzívny stredopoliar Prešova Peter Lipták. Spomenul, že hlavne Dávid Leško, autor jediného zásahu zelenobielych, mohol viackrát skórovať, ale v koncovke nepochodil. Snaživí domáci, ktorým išlo o veľa a chceli sa vyhnúť čo len najmenšej možnosti, že by spadli do barážového rozuzlenia, tak vyťažili z neschopnosti hostí viackrát skórovať. Tatran to aj v predošlých dueloch s týmto súperom nemal jednoduché. V jeseni síce vyhral vonku dvojgólovým rozdielom, ale strelec Hruška vtedy rozhodol až v závere, keď prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč. Na jar zase doma Šarišania nechali hostí ujať sa vedenia a potom boli radi, že aspoň vyrovnali. Inak, aj teraz sa z tímu súpera presadil bývalý prešovský futbalista Marián Adam. Nie je ťažké predstaviť si, aký musel byť zase poriadne nabudený, aby sa predviedol. „ Škoda, že sme posledný zápas ročníka nezvládli, mohli sme dopadnúť podstatne radostnejšie v konečnom účtovaní. Lenže už sme cítili aj únavu, lebo v ostatnom čase sme stále hrali oslabení o viacerých jednotlivcov kvôli zraneniam a chorobám a vlastne takmer nikto - ak nerátam Petráša -  nebol nachystaný tentoraz na striedanie. Zápasy sme točili v okresanej zostave, neustále sme museli improvizovať sa  to sa podpísalo po herný prejav mužstva. Okrem toho viacerí z nás neboli doliečení, celkom fit, čo tiež nepridalo na pohode. Nevyhovárame sa však, aj za týchto okolností sme chceli bodovať, no nebolo nám to dopriate aj vlastnými zaváhaniami v defenzívnej činnosti či vychýlenou muškou v ofenzíve,“ dodal Peter Lipták.