Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 06. 2014 o 16:26

Najskôr nervozita, potom smola i šťastie

autor: Marián Škuba
1422x čítanéDo prestávky boli Humenčania až príliš nervózni, po obrátke mali v otvorenej hre smolu i šťastie.

V treťoligovej spoločnosti začína naberať na obrátkach najmä boj o postupové pozície. Kvôli reorganizácii súťaže na ďalšiu sezónu je to výzva i možnosť pre viacero klubov. Dostať sa na druholigový súťažný stupienok sa snaží aj ŠK Futura Humenné. Pod Vihorlatom privítali v nedeľu košickú rezervu a oba tímy si body podelili. Zápas však remízou skončiť rozhodne nemusel.

Silnou stránkou ŠK Futura Humenné sú štandardné situácie. I tentokrát sa diváci nádejali, že po rohovom, či priamom kope príde aj gólová radosť, no nestalo sa. Ba priame kopy dopadli do prestávky viac ako nezdarom, lebo humenské signály vôbec nevyšli. „Bol to dôsledok našej nervozity. Tuším, že raz sme ani nevystrelili, v druhom prípade to bolo na súperove kopačky... Jednoducho to nevyšlo, až príliš sme mali v hlavách dôležitosť stretnutia, čo sa ešte znásobilo po inkasovanom góle. Či sa jednalo o postavenie mimo hry, nebudem rozoberať, náš obranca sa pohyboval na hrane. Bol to z našej strany rozháraný polčas,“ konštatoval Martin Tongeľ.

Po zmene strán sa humenská taktika zmenila. Defenzívne šíky mali iba trojité zastúpenie, viac sa posilnila ofenzíva. To prispelo k obojstranne rýchlej hre, Humenčania si vynútili tlak, no v troch prípadoch sa pri šanciach chytali za hlavu aj hostia. „V druhom polčase sme mali opraty stretnutia v rukách my. Dobre sme k súperovi dostupovali, nemal čas na rozohrávku, bol pod tlakom. Mali sme smolu, ale aj šťastie. Na jednej strane sa Lovska ocitol v dvoch tutovkách, Macej napálil spoza šestnástky žrď a lopta sa odrazila priamo na košické kopačky, naopak pri brejkoch súpera odvracal Hreško dvakrát z bránkovej čiary. Košičania sa predviedli v behavom štýle až do záveru, my sme však vôbec nezaostávali. Oba celky chceli vyhrať, ostalo to na remíze,“ dodal humenský tréner.

I keď sa diváci v humenskom hľadisku druhého gólu domácich už nedočkali, vyrovnávajúci ich stopercentne aj krásou potešil. Stredopoliar Mihok na pravej strane ihriska zhruba 25 metrov od brány napriahol ľavačkou a lopta technickou krížnou strelou napla sieť pri žrdi. „Strela to bola excelentná, k tomu niet čo dodať. Brankár Ružinský deň predtým hájil košické farby v Corgoňlige v Žiline, v nedeľu hneď chytal proti nám a bol oporou. Na strelu Mareka Mihoka však nemal nárok,“ mienil Martin Tongeľ.

 

HUMENNÉ - KOŠICE B 1:1 (0:1)

Góly: 78. Mihok - 22. Trebuňák

Žlté karty: Mihok, Ljubarskij - Urban, Veselovský

Pred 300 divákmi rozhodoval Čiernik

ŠK Futura Humenné: Pillár - C. Vasiľ, Pavol Šuľák, Hreško, Jakubčo - Harvila, Mihok, Ljubarskij, Lovska - Karnaj (10. Ovšianik), Macej.

MFK Košice B: Ružinský - Veselovský, Huk, Pilipčuk (46. Jonec), M. Toth - Gáll, Vancák, Urban, Horodník (58. Vansa) - Kubík, Trebuňák.