Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 04. 2012 o 10:34

Zatiaľ naplnené jasenovské plány

autor: Marián Škuba
1378x čítanéJasenovský nováčik chcel naplno bodovať v Bystrom i doma v derby s Pakostovom, čo sa mu aj podarilo. Teraz ho čaká fuška v Levoči.

Ak získa mužstvo v prvých dvoch jarných kolách šesť bodov, o inom, ako o spokojnosti sa hovoriť nedá, i keď kapitán nie je spokojný na 100- percent. "Oba zápasy sme vyhrali 2:0, ale herne to nebolo bez chýb. Stretnutia ukázali našu prednosť - štandardky - ale aj slabiny, lebo Bystré i Pakostov mali v istých fázach zápasov prevahu. V súťaži musíme dobiehať to, čo sa zameškalo v príprave. Spočiatku chýbali počty, káder sa stále obmieňal, nebolo isté, kto ostane, kto naše rady posilní. K tomu sa pridalo aj mrazivé počasie, keď sa trénovať či hrať jednoducho nedalo," spomenul zimnú prípravu Róbert Chalupka.

 

Jarná jasenovská ouvertúra sa konala v Bystrom. U posledného celku tabuľky, ktorý v jeseni nezískal ani bodík sa žiadalo vyhrať. Zápas aj u outsidera, tobôž prvý jarný však môže ukázať všeličo. "Nebolo to vôbec ľahké, domáci sa snažili bodovať a začať tak jar pozitívne. Vydaril sa nám prvý polčas, keď sme súpera tlačili štandardkami, po ktorých prichádzali naše šance. Myslím si, že práve zvládnutie defenzívy pri takýchto akciách súper nezvládal, dostatočne nás neustrážil a to rozhodlo. Podali však bojovný výkon, po prestávke s vetrom v chrbte nás chvíľami aj zatlačili. Ich nula na konte bodov sa isto v jari zmení. Teší ma, že to nebolo s nami," podotkol Róbert Chalupka, jasenovský kapitán, ktorý hlavičkami v 6. i 22. minúte stanovil výsledok.

 

Tri body získané vonku treba potvrdiť doma. Na Jasenovčanov však čakalo derby s Pakostovom. Súper najviac hrýzol v úvode i závere zápasu, góly však strieľali iba domáci a opäť dva. "V Pakostove to bola remíza, zápas bol dosť nervózny, v odvete sme očakávali odpor súpera, ktorý, musím uznať, bol značný. Mal aj šance, no vyhorel v koncovke. My sme čakali na svoje možnosti, tie prišli a body ostali doma," mienil Róbert Chalupka, ktorý sa však tentoraz nepresadil. "Nie v každom zápase strelí gól útočník a nie to ešte obranca, ako ja. Futbal je šport kolektívny, dôležité je víťazstvo. Teší ma, že sa gólovo presadil nováčik v kádri Melník, pri druhom góle sme opäť potvrdili našu silu po štandardke, keď mňa bránili až traja hráči a Majo Čerňa ostal úplne voľný a víťazstvo poistil," dodal 31-ročný pilier jasenovskej obrany.

 

Tak či onak, výsledky nepustia, Jasenov má po dvoch jarných kolách šesť bodov, čo náladu v mužstve drží v pozitívnych hodnotách. "Tak sme si úvod jari predstavovali, máme ho. Stále sa držíme pri piatej pozícii v tabuľke, čo od nás logicky vzďaľuje záchranárske práce," dodal Róbert Chalupka. A v nedeľu jeho tím čaká v 20. kole ďalšia fuška. Zápas v Levoči, ktorá potrebuje body na záchranu ako soľ...