Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

04. 06. 2014 o 19:23

Myšlienky odišli, srdnatosť to ale vyvažuje

autor: Pito
1549x čítanéNapriek tomu, že káder piatoligových Fintíc sa cez zimu zmenil a pribudli viacerí mladí chlapci, predsa sa zdá, že tento kolektív je vnútorne silný, nepoddajný, húževnatý. To, že sa nepatrí vzdávať ani za nepriaznivého stavu, dokázali hráči OŠK naposledy doma proti Zámutovu. Do prestávky prehrávali, hostia sa aj po zmene strán druhý raz ujali vedenia, no napokon tri body zostali predsa v rukách hostiteľov.

  Tréner Peter Lupták bol na svojich zverencov i spoluhráčov hrdý, lebo ukázali patričnú dávku morálky a nepoddali sa ani vtedy, keď sa situácia pre nich nevyvíjala priaznivo. Určite ich povzbudilo aj predošlé víťazstvo na malom ihrisku v Hanušovciach nad Topľou. Nehovoriac o tom, že už si nechceli dovoliť taký „luxus“ ako proti Dlhému Klčovu či Pušovciam, keď doma prehrali.„Po zmenách na súpiske, keď nám odišli alebo prestali s účinkovaním viacerí skúsení chlapci -Štieber, Katuščák, Kubuš, Prusák - sme upustili od kombinačného futbalu, ale skôr preferujeme dravosť, bojovnosť, správnu futbalovú drzosť, rýchlosť, pohyb, nasadenie, čo je vlastné mladým hráčom. Neraz nám vychádzajú kontry, rýchle akcie, z čoho ťažíme hlavne vonku, keď vieme zaskočiť domácich,“ poznamenal  tréner Peter Lupták. Je zaujímavé, že napriek tomu, že v prvej časti boli poruke viacerí ostrieľanejší borci, predsa Fintičania na cudzích ihriskách iba dva razy vyhrali a raz remizovali, kým na jar vonku dosiaľ už tri razy naplno bodovali a raz uhrali zmierlivý výsledok.  „Máme nadaných dorastencov, ktorí sa chopili šance, traja hrajú pravidelne, ďalší sú nachystaní vypomôcť,“ uviedol hrajúci tréner, ktorý si stále zvyká na náročné zvládnutie úlohy lodivoda i hráča. „Nie je to jednoduché, predsa len prehľad z lavičky je iný než z ihriska. Ale takto aspoň môžem lepšie dirigovať chlapcov a možno to zaberá, lebo v obrannej činnosti je to solídne a veľa zápasov sme prehrali len tesne. Teraz hlavne na vlastnom ihrisku niekedy nemáme v hernom prejave toľko tvorivosti, ale vynahradzujeme to inými zbraňami,“ pripomenul tréner Fintíc. Načrtol aj hlavný cieľ - umiestniť sa tak, aby ani po reorganizácii nebol dôvod  na spytovanie si svedomia. Vyzerá to tak, že tento cieľ mužstvo splní a pridá k tomu aj nejaký bonus navyše.