Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

10. 06. 2014 o 17:03

Ani suverenita neuberá na motivácii

autor: Pito
1464x čítanéPušovčanom – tým je hej. Asi to si unisono hovoria ostatní účastníci V. ligy Sever. Narážajú hlavne na neochvejné postavenie lídra pelotónu, ktorý sa nemusel obávať o svoje postavenie a vlastne ide len o to, s akým náskokom vyhrá súťaž a aké budú jeho konečné cifry. Lenže mýli sa ten, kto sa domnieva, že vedúcemu tímu body padajú do lona automaticky, zadarmo. Aj on si ich musí vybojovať, poradiť si s odporom súpera, hoci zavše to vyzerá, ako keby tento valec nepoznal prekážky.

Aj naposledy tím TJ Rozvoj obstál na cudzom ihrisku - v Hanušovciach nad Topľou, kde dominoval rozdielom triedy. Do prestávky to ale bolo ešte tesné, keď gól do šatne strelil kanonier tímu Lukáš Eliaš a po zmene strán sa k nemu pridal i ďalší bombardér - Peter Zahradník a neskôr aj jeden zo srbských legionárov Djokič. „Fanúšik si zaslúži, aby sme stále hrali naplno a nešetrili sa. Však je to i príprava na nový ročník a okrem toho stále chceme byť v absolútnej forme, hoci miestami sa prihodia i menej vydarené momenty, trebárs ako v Kendiciach, kde sme prehrali,“ zamyslel sa nad dianím L. Eliaš. Aj predtým  v Ľuboticiach do prestávky  favorit prehrával a mal i vylúčeného hráča, ale predsa nakoniec i zásluhou zásahov ostrostrelca dominoval. „Pokiaľ sa stav nevyvíja v náš prospech, tak sa vieme zmobilizovať a povedať si, že to musíme a vieme otočiť. Máme predsa na to predpoklady, silný mančaft,“ prezradil borec, ktorý sa dostal už cez 30-gólovú hranicu. Naznačil, že skúškou odolnosti a pripravenosti je pre aktérov práve to, ako si počínajú a postavenie v pelotóne je hodenou rukavicou pre iných, aby ich preverili. „Vyskytnú sa situácie, keď zlyháme napríklad v streľbe a nedokážeme premeniť šance. Vtedy vlastne podáme konkurencii pomocnú ruku. Inak však máme nadupaný káder.“ Na druhej strane je obdivuhodné, že aj teraz, keď je už dávno o všetkom rozhodnuté, vedúci tím nestráca dych a hráči sú naďalej rovnako motivovaní. „Je to naša  úloha vyhrávať, zbierať body a robiť radosť priaznivcom i samým sebe. Hoci nepopieram, že tiež sme si museli zvyknúť na to, že ani  náš neviem aký náskok nič nezmení na tom, že reorganizácia dáva šancu viacerým. Je to ale akási morálna a športová povinnosť potvrdzovať neustále úlohu favorita,“ dodal vyhlásený strelec Lukáš Eliaš.