Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

12. 06. 2014 o 19:30

Záver pridáva poriadnu štipku dramatickosti

autor: Pito
1650x čítanéHoci veľa vecí je pred záverečným kolom piatoligovej súťaže skupiny Sever jasných, predsa účastníci ešte majú dosť motivácie na vylepšení si postavenia alebo aspoň potrápenia súperov. A nielen doma, ale i vonku. I preto je potešiteľné, že aj na konci ročníka sa stále dejú zaujímavé veci, hoci niektorí si možno mysleli, že reorganizácia zápolení otupí nasadenie, ctižiadostivosť aktérov. Opak je ale pravda.

Presvedčili o tom aj hráči Ľubotíc, ktorí naposledy vyhrali v Kľušovce.  Bol to celkom vydarený triler, aký vie pripraviť azda len futbal. Hostia viedli 2:0 už do prestávky, ale potom takmer ľutovali, že nezvýšili svoj náskok po vylúčení hráča Kľušova. „Šancí na skórovanie sme mali neúrekom, ale predbiehali sme sa v ich zhadzovaní,“ poznamenal tréner TJ Sokol Pavol Vytykač. Po zmene strán sa iste ani on nestačil čudovať, čo sa deje. Najprv prišla jedenástka a vylúčenie jeho zverenca Michniewicza. Celok OŠK znížil a o pár minút dokonca vyrovnal. Lenže hosťami to neotriaslo, predsa len chytili druhý dych a strelili rozhodujúci tretí gól. Dal ho Bača, ktorý bol síce napokon hrdinom zápasu, ale veľa nechýbalo, aby sa stal najsmutnejším hráčom. „Už predtým mal na kopačkách niekoľko gólov, ale nič mu nešlo, stroskotal aj pri samostatných únikoch, keď išiel dokonca sám na brankára. Videl som na ňom, že ho to mrzí, aj sa chcel dať vystriedať, no potom mu to predsa tam padlo. Podľa mňa sme získali plný bodový úlovok zaslúžene, lebo sme boli kvalitnejším celkom a vedeli sme sa presadiť v ofenzívnej fáze,“ konštatoval kouč hostí. Priznal však, že v závere ročníka aj napriek reorganizácii cítiť isté napätie, nervozitu vo vzduchu, čo sa premieta do niektorých situácií aj diania na trávnikoch. „Pravdaže, na to chlapcov upozorňujeme a pripravujeme, lebo si uvedomujeme, že iba ak budeme odolní po všetkých stránkach a nepoddáme sa, nenecháme  vyviesť z miery, iba vtedy obstojíme. Musíme si hrať svoju hru, ktorej veríme a ktorú vieme,“ pripomenul Pavol Vytykač a naznačil, že predovšetkým menej skúsení jednotlivci musia neraz bojovať s atakovanou psychikou vplyvom vonkajších podnetov. „Avšak cením si, že sa držia a snažia nesklamať dôveru, vážia si možnosť, ktorá sa im v tejto súťaži svojím účinkovaním naskytá.“ Nuž, pre Ľubotičanov to bola jedna z ďalších náročných previerok po každej stránke a pochvaľujú si nielen to, že to zvládli, ale hlavne skutočnosť, že po predošlých dvoch prehrách sa znovu chytili víťaznej pesničky.