Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

22. 06. 2014 o 14:50

Návrat nenápadného bombardéra

autor: Pito
1483x čítanéNiekedy sa hráč narodí strelcom, inokedy sa k tomuto označeniu dostane postupne svedomitým tréningom, ale aj zhodou okolností. To je i prípad Dávida Leška, futbalistu Tatrana Prešov, ktorý udával tón zelenobielym v zakončení v uplynulom druholigovom ročníku, v ktorom nastrieľal dvanásť gólov. V celkovom hodnotení kanonierov súťaže sa vyšvihol na štvrté miesto a s tým vari nikto nerátal. A možno ani samotný hráč. Niežeby nemal na to vlohy, ale predsa len jeho cesta na súpisku Šarišanov bola o čosi komplikovanejšia než u iných.

  „Nuž, pred rokom som ani  netušil, že si zahrám v klube, ktorého som odchovancom, ale zhoda náhod, ale hlavne angažovanie trénera Jozefa Kostelníka mi to dopriali,“rozhovoril sa D. Leško. Zo zabudnutia ho vytiahol práve nový kouč Tatrana, ktorý ho kedysi viedol v juniorke a spomenul si na jeho danosti, talent. Tak ho zavolal do letnej prípravy a keďže sa osvedčil, stal sa členom základnej jedenástky. „Chcel som sa trénerovi odvďačiť za dôveru, priazeň a zároveň som chcel dokázať aj iným, že na túto súťaž mám a dres Tatrana nosím zaslúžene,“ podotkol na margo návratu. Leško bol totiž v predošlom ročníku v inom výkonnostnom leveli, účinkoval v Šarišských Michaľanoch v VI. lige vedno  ďalšími chlapcami, s ktorými sa potom ocitol v Tatrane (Talian, Zbiňovský). Už si možno myslel, že sa na podstatne kvalitnejšiu scénu pozrie len ako divák, no dočkal sa. Rád by zostal v kádri čo najdlhšie, aby sa už neopakovali obdobia, keď chodil po hosťovačkách (R.. Sobota, Humenné) či pendloval v juniorskom tíme. Svojím tuctom zásahov si iste výrazne vylepšil svoju pozíciu, hoci ho mrzelo, že Prešovčania sa nedostali znovu medzi elitu. „Určite by som všetky svoje góly vymenil za postup, ale čo nevyšlo teraz,  treba urobiť nabudúce. Hoci pravdu povediac neviem si celkom predstaviť, ako to bude vyzerať v novovytvorenej druholigovej súťaži s dvoma skupinami,“ naznačil nejasnosti borec, ktorý dal v jeseni sedem gólov a na jar päť. „Keby som premenil aspoň tretinu šancí, ktoré som ešte mal, toto číslo mohlo byť podstatne vyššie,“ priznal sebakriticky futbalista, pre ktorého bol zo spoluhráčov najväčšou konkurenciou v zakončení Hruška.  Podľa jeho slov pri streľbe ničím nevynikal, ale snažil sa zúročiť akcie spoluhráčov. Akurát na jeden gól bude dlho spomínať – ten, ktorý dal v R. Sobote v odvete, keď loptu poslal z vyše 25 metrov do vinkľa. „Tá strela mi sadla, ale bola to skôr výnimka než pravidlo. Nezáleží na tom, aby bol gól pekný, hlavná vec, aby bol,“ naznačil  Dávid Leško, ktorý sa nepovažuje za typického bombardéra. Vlohy však na skórovanie má a mnohí súperi sa o tom presvedčili, niektorí aj dvojnásobne (Trnava, Dubnica).