Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

24. 06. 2014 o 09:21

Po roku repete projektu Juventus Soccer Schols

autor: redakcia
1894x čítanéPo mimoriadnom úspechu vlaňajšieho pilotného projektu Juventus Soccer Schols (JSS) na Slovensku, je v týchto dňoch už všetko pripravené na jeho pokračovanie. Košický FK Galaktik, ktorý je partner „starej dámy“ na Slovensku, má pre chlapcov a dievčatá od 7 do 16 rokov pripravené dva šesťdňové turnusy. Prvý bude na ihriskách FK Galaktik v Košiciach od 13. do 18. júla, druhý od 20. do 25. júla v Slovenskom Grobe.

"Vlani k nám pricestovali deti z celého Slovenska, preto sme sa rozhodli jeden kemp zorganizovať pri Bratislave. Aj teraz vieme zabezpečiť pre deti ubytovanie,“ povedala predsedkyňa FK Galaktik Lenka Kovačevičová.

Do Košíc prišli podporiť tento unikátny projekt manažér futbalovej školy JSS Marco Isnardi a hlavný tréner, koordinátor JSS Davide Fornaca. Na poslednú chvíľu sa ospravedlnil riaditeľ mládežníckeho sektora v Juventuse Gianluca Pessotto, no poslal aspoň videopozdrav.„Je mi ľúto, že som neprišiel, ale máme pred sebou finále mládežníckej sezóny. Verím, že deti, ktoré milujú futbal, si užijú tieto kempy pod vedením skúsených trénerov Juventusu. Možno z tohto kempu vzíde o pár rokov nástupca Jakuba Hromadu,“ povedal Gianluca Pessotto.

Marco Isnardi upozornil, že prvý kemp sa uskutočnil 1. apríla 2004 blízko Turína. Za 10 rokov navštívilo kempy JSS viac ako 10 000 detí. Momentálne organizujú 110 kempov ročne, väčšinou v Taliansku, no i v 16 krajinách sveta. „Chceme deťom ukázať, aby sa zabávali futbalom. Cieľom JSS je, aby sa deti v tomto prostredí dobre cítili. Verím, že náš projekt sa stane jedným z najlepších na svete,“ poznamenal Marco Isnardi a Davide Fornaca ho doplnil: „Deti budú mať na starosti tréneri vychovaní Juventusom, ktorí v klube trénujú každý deň a sú schopní pracovať s rôznymi vekovými kategóriami.“

Hoci do kempov zostáva ešte pár týždňov, už teraz je na oba turnusy prihlásených okolo 110 detí z celého Slovenska.„Počet miest je obmedzený na 130-140 detí. Bude o nich postarené, dostanú výstroj, zabezpečujeme stravu i pitný režim a, samozrejme, dvojfázové tréningy,“ upozornila Lenka Kovačevičová.

Na záver stretnutia s médiami a hosťami odovzdali talianski zástupcovia predsedníčke FK Galaktik čerstvý majstrovský dres brankára a kapitána Juventusu Gianluigiho Buffona.