Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

01. 07. 2014 o 15:13

Diery na súpiske rozlet čiastočne brzdili

autor: Pito
1657x čítanéFutbalisti Kendíc dosiahli vytýčený cieľ a udržali si príslušnosť v novovytvorenej IV. lige Sever. Tím FK Slovan Kendice mal od 24. kola výbornú bilanciu, ktorú naštartoval práve nečakaným víťazstvom nad lídrom z Pušoviec a do konca ročníka už potom neprehral. Aj vďaka tejto šnúre sa dostal na konečné 6. miesto pelotónu.

Úspešná sedemzápasová šnúra s bodovými ziskami potešila, hoci pri bilancovaní sa nedali prehliadnuť aj niektoré rezervy. „Našťastie je už koniec a môžeme sa dať zdravotne dokopy a chystať sa na nový ročník,“ poznamenal Rudolf Beliš, ktorý podotkol, že káder nebol veľmi široký a preto ťarcha povinností ležala na pleciach iba niektorých hráčov. Navyše aj tréningová dochádzka už nebola optimálna. Najlepší strelec tímu s 13 gólmi je obojživelníkom a ešte viac v koncovke vynikol ako futsalista vo farbách FK Slovanet Prešov, kde sa dosal do špičky extraligy v počte gólov. Na margo striedania trávnika a palubovky dodal, že sa to dá zladiť, hoci je to náročné, hlavne ak neslúži celkom zdravie a on si patálií užil naozaj dosť.

Pokiaľ ide o uplynulé  piatoligové merania síl, zamyslel sa nad priebehom diania: „Ku koncu to už bolo skôr voľné, nie také opatrné a zviazané, lebo postup mali zaručený viaceré celky. Zavše však úroveň aj poklesla, chýbalo tomu viac napätia.“ V Kendiciach sa pasovali aj s výpadkami jednotlivcov (Džubara, Pončák) aj odchodmi niektorých osvedčených ťahúňov ( (Ľ. Čuha, Jakubčin) „Boli však zápasy, keď nás bolo naozaj málo, maximálne trinásti. Aj z toho dôvodu sme nemali začiatok jarnej odvety vydarený a psychicky nás to dosť zrážalo k zemi. Po prehre v Starej Ľubovni prišiel však zlom  a nebyť nešťastnej remízy s Radvaňou, boli by sme už iba stále víťazili.“ Podľa R. Beliša jesenná fáza  dopadla o čosi lepšie ako jarná. Mužstvo zápasilo s premieňaním šancí. “Neraz sme boli blízko ku gólu, ale nedali sme ho. Potom prišiel zásah súpera a to nás zdeptalo. Avšak i tak konečné umiestnenie je v pohode a dokazuje, že sme hrali celkom kvalitný futbal. A verím, že v takom štýle budeme pokračovať aj v novom ročníku,“  naznačil zámery kanonier Kendíc Rudolf Beliš. Nuž, pokiaľ sa podarí stabilizovať káder, vystužiť ho a predísť tak preriedeniu súpisky, môže tento celok patriť k popredným aj v nastávajúcich štvrtoligových zápoleniach.