Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 07. 2014 o 15:40

Bronz ulahodil, no nahodil i otázniky

autor: Pito
1548x čítanéSkvelý úspech dosiahli v druhom ročníku medzi futsalovou elitou hráči FK Slovanet Prešov. V minulej sezóne boli ešte nováčikom a už vtedy si nepočínali tiež zle, ale chceli ešte viac. Príchodom nového trénera Richarda Bača sa zmenil herný štýl, ktorý bol založený na kombinačných schopnostiach, menení rytmu, nátlakovej hre a brejkoch. V základnej časti boli však rôzne momenty, nielen vydarené, ale i rozpačité, napokon si Šarišania tesne ustrážili postup do najlepšej šestky, ktorá bojovala o medaily. Vo štvrťfinále vyradili Prešovčania (v extralige boli jediným zástupcom z východného Slovenska) Nové Zámky a hoci v semifinále hladko podľahli suverénovi a obhajcovi titulu Slov-matic FOFO, predsa sa zmobilizovali na boj o bronz s FTVŠ UK Bratislava a zvládli ho.

„Keby sme mali stále poruke kompletný káder v zápasoch vonku ako v záverečnom dueli v Bratislave, mohla byť naša bilancia ešte lepšia. To bol však náš neduh, že zväčša sme k súperom cestovali oslabení, lebo hráči mali iné povinnosti a bol problém, aby sa uvoľnili,“ komentoval počínanie si zverencov tréner R. Bačo. Na margo svojho pôsobenia uviedol, že to bolo poučné pre obe strany a je naklonený myšlienke zostať pri kormidle. Snažil sa mužstvu vštepiť prvky atraktívneho futsalu - útočného a rýchleho. To bola podľa neho väčšia devíza, než sa spoliehať na zabezpečenú obranu. „Vystúpenia doma boli oveľa vydarenejšie než  u rivalov aj preto, že sme boli kompletní a odhodlanejší. Na palubovkách súperov to niekedy zaškrípalo . Okrem toho viacerí chlapci a venovali aj veľkému futbalu a táto rozlietanosť mala tiež podiel na daktorých restoch. Po skončení sezóny na zelených trávnikoch išla ich výkonnosť prudko hore.“ Kouč sa domnieval, že partia sa správne nabudila a zomkla v play-off dueli v N. Zámkoch. Aký bude mať dopad bronzový stupienok na dianie vo futsale v klube, to ešte nevedno, ale podľa manažéra FK Slovanet Dušana Michalčíka je to impulz do ďalšej činnosti s tým, že príležitosť by mali dostať aj mladí odchovanci. „Mienime vytvoriť kolektív juniorov a zapojiť ho do diania, aby sme postupne mohli dopĺňať prvý tím talentami,“ konštatoval manažér Michalčík.  Tréner Bačo sa zase domnieva, že pokiaľ sa FK Slovanet chce dostať na iný kvalitatívny stupienok, musia sa aktéri bezo zvyšku oddať príprave a tréningovej činnosti. „Iba tvrdou prácou sa môžeme niekam posunúť. Lenže to chce maximálne nasadenie v každom okamihu,“  podotkol tréner.  Vraj o nejaký čas by nebolo nemožné šliapať na päty špičke, konkrétne striebornej Pinerole, ale majster republiky je momentálne naozaj nedostižný i preto, že trénuje omnoho častejšie než Prešovčania. V tejto partii vynikli niektorí jednotlivci – v zakončení Beliš s Mihokom, v obrane Harčár, ale pri absencii T. Eliaša chýbal dispečer hry, špílmacher a vodca mužstva. „Predpokladáme, že získame do mužstva nových hráčov, aby bola naša sila ešte výraznejšia v ďalšom ročníku,“ naznačil časť zámerov D. Michalčík.