Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

07. 07. 2014 o 16:01

V Tatrane trénera nahradil jeho asistent

autor: Pito
1792x čítanéAtypicky, ale vlastne ani nie tak veľmi prekvapujúco sa začala letná príprava druholigových futbalistov Tatrana Prešov na nový ročník. Prvý týždeň odtiahol po dohode s majiteľom klubu Miroslavom Remetom tréner Jozef Kostelník. Už vtedy ale vrabce začali čvirikať, že tento kouč, ktorý vniesol do herného prejavu zelenobielych duch modernosti a útočnosti, sa dlho v Šariši už nezdrží. Tak sa aj stalo, lebo po pár dňoch si zasadol na jeho miesto dovtedajší asistent Stanislav Varga.

„Nebolo to pre mňa šokujúce, skôr som to očakával,“poznamenal odchádzajúci lodivod J. Kostelník a na margo toho, že sa nedohodol na pokračovaní spolupráce, dodal: „ Na obdobie roka, keď som bol s týmito chlapcami, budem rád spomínať. Nazdávam sa, že vzájomná spolupráca nás obohatila a zverenci sa mentálne i futbalovo posunuli o kus ďalej. Rukami mi prešli pracanti, ktorí mali záujem napredovať, chlapci sa zdokonaľovali vo svojom hernom prejave a osvojovali si moje myšlienky.“Člen predstavenstva 1. FC Tatran Prešov Artúr Benes, ktorý sa z poverenia šéfa klubu stal zodpovedným za dianie, naznačil, že z niekoľkých kandidátov na tento post vyšiel víťazne bývalý reprezentant a hráč Tatrana Prešov Stanislav Varga, ktorý  môže zúročiť aj svoje bohaté skúsenosti z pôsobenia v cudzine v pozícii legionára. „Je to pre mňa pocta, ale aj záväzok a myslím si, že budem rozvíjať tú filozofiu, ktorú začal Jožko Kostelník. Sme obaja na rovnakej vlne, stotožňujeme sa v nazeraní na futbal. Určite zámerom klubu je, aby ešte viac priestoru dostávali mladí chlapci, odchovanci klubu a tak sa neobzeráme po žiadnych posilách,“ uviedol S. Varga, ktorý si vybral za asistenta Jána Karaffu..

Do kádra Prešova sa vrátil Pribula po hosťovaní v Zlatých Moravciach a Kačala, ktorý účinkoval poľskom Nowom Saczi (Dolný po skončení hosťovania v Brne  zamieril do B. Bystrice). Do diania sa zapojili aj hráči, čo boli dlhodobo maródmi (Šafranko, Hatok, Katona).Momentálne v príprave zaberajú: Jozef Talian, Denis Barát, Milan Vinclér, Adam Jakubech, Michal Krajník, Dávid Leško, Peter Katona, Ľuboš Belejík, Miroslav Poliaček, Martin Pribula, Peter Petráš, Ján Papaj, Peter Lipták, Artúr Benes, Patrik Jacko, Richard Kačala, Peter Zbiňovský, Ján Dzurík, Jakub Bartek, Ján Hatok, Lukáš Hruška, Pavol Šafranko, Branislav Poremba, Lukáš Micherda, Martin Luberda.  Prešovčania zvládnu do začiatku novej sezóny prípravné stretnutia s našimi aj zahraničnými súpermi (v generálke ich preverí Humenné) a postupne sa vykryštalizuje konečný káder. „S chlapcami prebiehajú pohovory týkajúce sa zotrvania a ďalšieho účinkovania v Prešove a potom sa uvidí, s kým môžeme rátať,“pripomenul nový tréner Tatrana.