Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

08. 07. 2014 o 22:47

Kapitán so stopercentnou minutážou

autor: Jaroslav Glovičko
3656x čítanéDramatickejší záver uplynulej štvrtoligovej sezóny asi málokto čakal a hlavne to, o celkové prvenstvo bojovali dva celky, ktoré zimovali v dolnej časti tabuľky. Počas jarnej odvety sa hráči Spišskej Novej Vsi a Vyšného Opátskeho vytiahli a postupne sa drali peletónom do jeho čela.

O víťazovi štvrtej ligy nakoniec rozhodol až posledný duel sezóny, ktorý lepšie zvládli Spišiaci a mohli sa tešiť z celkového prvenstva. Druhá priečka zostala pre mužstvo Vyšného Opátskeho, ktoré nezvládlo posledný krok. Napriek tomu môžu v tomto klube hovoriť  spokojnosti s účinkovaním i postupom do treťoligovej spoločnosti. Svoj podiel na tom má aj kapitán Pavol Turczyk, ktorý odohral v uplynulej sezóne všetky stretnutia. Je jedným zo štyroch hráčov tejto ligy, ktorí majú stopercentnú zápasovú minutáž. „Po dlhej dobe som nebol zranený a mohol odohrať všetky zápasy. Nemyslím si, že to bola z mojej strany najlepšia sezóna, lebo počas odvetnej časti som asi dva mesiace bojoval s virózou. Nezložila ma do postele, preto som mohol hrávať. Nepatrím v mančafte k najmladším, a nečakal som, že odohrám všetky stretnutia. Nedokázal som podať v každom najlepší výkon, ale ten rástol s výkonom celého mužstva a naopak,“ sebakriticky hovorí tretí najlepší strelec mužstva P. Turzcyk. Opátčania mali veľmi sľubný štart do odvetnej časti a ťahali dvanásťzápasovú šnúru bez prehry. Mrzieť ich môžu domáce remízy, ako aj jedna prehra, avšak pri dobrej konštelácii hviezd a vyrovnanosti jednotlivých celkov zostali v hre o prvú priečku. Ako sa hovorí všetko mali vo svojich rukách... “Pod celkové umiestnenie sa podpísalo viacero faktorov. Pred sezónou sme chceli skončiť do piateho miesta a hoci jeseň nám nevyšla podľa predstáv, predsa len sme verili, že v odvete môžeme miešať kartami na prvých troch priečkach. Za pochodu sme sa snažili zlepšiť  tréningový cyklus a odstrániť niektoré nedostatky v hre. Stále nám chýbal povestný krôčik, aby sme to dotiahli. Neviem, či nastalo uspokojenie, alebo sme si mysleli, že súper sa porazí sám a výkony potom neboli optimálne. Chýbalo trocha šťastia a snáď aj viac chcenia. Zrejme aj preto sme nemohli byť prvý v našej lige,“ chlapsky priznáva skúsený kapitán.

Tretia liga ich stropom

Zverenci trénera Marcela Alexandra nastrieľali súperom najviac - 62 gólov, z ktorých  trojica Bandžuch (15), Steininger (14) a Turczyk (9) dala 38. „Potešilo by ma, ak by som dosiahol 11 gólov, keď hrám s týmto číslom na drese. Predsa len máme v mužstve iných hráčov, od ktorých sa góly očakávajú. Predpokladali sme, že sa medzi nich zaradí aj Miro Seman, ale na jar mu to nesypalo. Ja sa snažím spoluhráčom viac prihrávať ako zakončovať.“ S odstupom času ho mrzí, že nedal jedenástku vo Svite, lebo tá mohla rozhodnúť o ich prvenstve, ale jedným dychom dodáva, že príčinu prečo skončili na druhom mieste treba hľadať v celej sezóne. V jesennej časti stratili viac bodov a ich výkony boli kolísavé. Úspešná séria zápasov bez prehry im prisúdila prívlastok papierový favorit. „Jeden z najlepších výkonov sme podali doma proti Snine a vo Vysokých Tatrách. Najhorší bol doma so Sabinovom. Tento duel  sme nezvládli, ale rýchlo sme na neho zabudli a potom sme opäť ukázali našu lepšiu tvár a vonku vyhrali 2:0. Doma sme to potvrdili s Plavnicou výhrou rozdielom triedy (3:0, pozn. autora), pričom tento celok počas celej súťaže neinkasoval v jednom stretnutí toľko gólov.“ Ako sme už spomínali v úvode Opátske skončilo v súťaži na druhom mieste a vybojovalo si účasť v III. lige, ktorá od novej sezóny bude najvyššou v našom regióne. Postup je odmenou pre hráčov, realizačný tím na čele s trénerom Marcelom Alexandrom. „Pre klub je to pekný úspech, lebo doteraz sa na Opátskom nehrala takáto súťaž. Pre náš malý klub, ktorý stojí na dvoch ľuďoch, je to veľký úspech. Naším cieľom ho bolo dostať do najvyššej regionálnej súťaže, čo sa nám podarilo. Domnievam sa, že táto súťaž je naším stropom z hľadiska hráčskeho aj klubového. V amatérskom futbale sme dosiahli naše maximu. Druholigová súťaž je už profesionálna a vyžaduje iné zázemie,“ povedala duša futbalu na Opátskom Pavol Turzcyk.