Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

09. 04. 2012 o 15:44

Brankár Šarišanov ratoval remízu

autor: Miroslav Jaščur
1205x čítanéV mrazivom počasí za silného vetra a aj snehovej metelice sa líder tabuľky nedokázal gólovo presadiť na trávniku predposledného v tabuľke.

Oravci už v tretej minúte namierili do brvna Šarišanov, keď lopta po strele z 25 m sa proti vetru zatočila takmer do brány Čikoša-Pavlička. O dve minúty mohol rozvlniť domácu sieť Zajac, príležitosť mal aj Cuprišin. Domáci si dávali pozor na Vaščáka, okolo ktorého sa krútili po celý zápas najmenej dvaja strážcovia a nebezpečného strelca Partizána sa im aj podarilo eliminovať. Príkladne bojovali a so skúsenými hráčmi sa im darilo podržať loptu v strede poľa. Mali aj niekoľko sľubných štandardných situácii. Favorizovaní hostia boli technickejší, lepšie kombinovali, no v koncovke sa nedokázali presadiť proti pozornej a dôraznej obrane. Mohli prísť aj o ten jeden bod, keď v 80. min. Čikoš-Pavličko zmaril gólovú šancu Hrubiaka.

 

Mikuláš Komanický, tréner Bardejova: "Celý týždeň som chlapcom prizvukoval, že Námestovo v jarnej časti dalo najviac gólov. Presvedčil sa o tom Vranov i Prešov B. Aj v nedeľu sa to potvrdilo v zápase veľmi dobrej úrovne. Mysleli sme, že sa bude hrať na Veľkú noc, ale tam sú ešte Vianoce. Len škoda, že naša útočná formácia Cuprišin s Vaščákom sa nepresadila. Tomka sme museli použiť do zálohy, kde pre karty nemohol nastúpiť Seman. Aj Zápotokovci boli zranení a netrénovali. Až v závere Tomko vystriedal v útoku Cuprišina, ale na výsledku sa nič nezmenilo. V koncovke sme boli radi, že Čikoš zlikvidoval čistú šancu domácich. Keď Lokomotíva na Orave vyhrá, tak dva body boli pre nás stratové, a keď prehrá, tak my sme získali. Doma nás čaká nepríjemný súper Spišská Nová Ves. Vonku vyhráva, doma prehráva. My si už nemôžeme dovoliť ďalšie straty, a nie to ešte doma."

 

Pred 400 divákmi rozhodoval Jurenka. ŽK: Palša, Grohoľ, Kundra, L. Zápotoka.

 

Námestovo: Smatanik – Habiňák, Kmeť, Stašiniak, Šmiheľ, Kasaľ, Kosmeľ, Brčák, Jaworek (80. Jagnešák), Siman, Hrubiak.

Bardejov: Čikoš-Pavličko – Hanuščák, Staš, Palša, Grohoľ, Andraščík, Kundra, Tomko, Zajac (83. Streňo), Vaščák, Cuprišin (60. L. Zápotoka).

 

Ďalšie výsledky 22. kola: Banská Bystrica B – Trebišov 2:1, Lipany – Zvolen 3:1, Stará Ľubovňa – Lokomotíva Košice 0:2, Ružiná – Moldava nad Bodvou B 3:1, Kremnička – Vranov nad Topľou 0:1, Spišská Nová Ves – Prešov jun. 1:2, Dolná Ždaňa – MFK Košice B 1:2.


Juraj Ščerbik