Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 07. 2014 o 20:04

V Tatrane tlačia na masívny nástup menej skúsených

autor: Pito
1681x čítanéNeraz býva tak, že hráč, ktorý pôsobil v istom klube, sa po čase doň vracia v inej – už dôležitejšej pozícii. To je i prípad Stanislava Vargu, nového trénera Tatrana Prešov. Ten sa najprv vlani stal asistentom Jozefa Kostelníka a nedávno mu bola zverená rola hlavného kouča. Bývalý kremenitý stopér zelenobielych nepredpokladal, keď na konci 20. storočia opúšťal šatňu najstaršieho slovenského klubu, že sa v nej raz ukáže už ako „veliteľ“.

 „Pravdaže, každý hráč túži nadviazať na svoju kariéru  na vyššom stupni ako kormidelník či funkcionár. Mne sa to podarilo, hoci som nepredpokladal, že to bude za takýchto okolností,“začal svoje postrehy po vymenovaní do funkcie S. Varga. Ako hráč získal veľké skúsenosti nielen v slovenskom, ale i zahraničnom futbale, presadil sa aj na Ostrovoch a svoje poznatky zúročoval  v Lipanoch či ako člen realizačného tímu národiaku za éry trénera Weissa (vrcholom bol postup na MS v JAR 2010). Pred rokom si to nasmeroval do  metropoly Šariša, kde rozvíjal svoj potenciál nielen ako pravá ruka lodivoda Kostelníka, ale i ako tréner juniorky. A možno to, že mal zmapovaných mladých hráčov, mu pomohlo k tomu, aby sa ujal taktovky. „Tatran chce kráčať cestou budovania kádra z vlastných odchovancov a tak nemožno očakávať nejaké nákupy, príchody skúsených jednotlivcov. Myslím si, že základňa obsahuje dosť chlapcov, ktorí sú šikovní a potrebujeme ich vytiahnuť na scénu.“ Samozrejme, popri nadaných, ale menej ostrieľaných treba  zachovať aj zástoj matadorov, hoci zmenené finančné záležitosti možno spôsobia nejaké zmeny a rošády na súpiske. „Treba pracovať v takých podmienkach, aké sú a uskromniť sa. Pokiaľ si niekto nájde výhodnú možnosť, dostane ponuku zahrať si v hodnotnejšej súťaži, nebudeme mu v tom brániť. Však každý poškuľuje po kvalitnejšom futbale a aj ja som išiel vždy za  lepšími podmienkami.“ S. Varga vie, že divák v Prešove je náročný a preto žiada  nielen pre seba, ale hlavne pre jeho zverencov nejaký čas na tolerantnejší postoj publika. Nehovoriac o tom, že káder sa ešte len formuje a nie sú vylúčené daktoré odchody. „Viem, že som v jame levovej a idem s kožou na trh, ale tak to už chodí. Pokiaľ ide o ciele, nechcem dávať nejaké veľké vyhlásenia a mať silné reči. Súťaž je v novej podobe  a uvidíme, ako sa to bude celé odvíjať. Pravdaže, na začiatok mienime byť v prvej šestke, ktorá pôjde do ďalších bojov o postup.“ Celkový cieľ však je, aby si hráči udržali ctižiadostivosť a chuť vyhrávať. Len tak sa im môžu naplniť konečné túžby. „Pokiaľ tromfneme konkurenciu v počte získaných bodov, budeme najlepší. Verím, že aj s omladeným kádrom doplneným matadormi sa bude dať predvádzať pohľadný a kvalitný druholigový futbal. A pokiaľ ide o herný štýl, ten by som rád zachoval taký, aký bol v minulej sezóne a budem zverencov nabádať k tomu, aby lopta z krajných priestorov okamžite putovala do šestnástky,“ dodal Stanislav Varga.