Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

15. 07. 2014 o 13:36

Kondícia alfou a omegou diania

autor: Pito
3459x čítanéMedzi regionálnou elitou v novovytvorenej III. lige v nastávajúcom futbalovom ročníku nebude chýbať ani MŠK Tesla Stropkov. Mužstvo známe skvelou liahňou, ktorú opustilo v doterajšej histórii už nesmierne veľa známych a vynikajúcich hráčov, po tejto méte poškuľovalo odvtedy, ako sa začalo hovoriť o reorganizácii súťaží. Podarilo sa, hoci si to vyžiadalo aj svoje „obete“, ak myslíme na zmenu pri trénerskom kresle, kde Igora Tabiša nahradil po prvej časti Jozef Lehocký. Abdikácia kouča nie je nič príjemné pre klub, ale v odvete sa podarilo stabilizovať pomery tak, aby to rušivo nezasiahlo do diania.

V jeseni výkonnosť nebola vždy optimálna a I. Tabiš vtedy zvykol vravieť, že akurát v domácom prostredí neraz prišli zakopnutia, ktoré podrážali nohy. Okrem toho tím si neporadil s absenciou Bilasa a nepremieňal šance. J. Lehocký si zaumienil, že na jar pomkne zverencov k tomu, aby sa naštartovali k primeraným výkonom i výsledkom. „Určitou výhodou bolo, že som poznal jednak pomery v klube, ale aj samotných hráčov a tí zase vedeli, čo môžu odo mňa očakávať,“ rozhovoril sa tréner Lehocký na margo toho, že po rokoch sa ukázal pri tíme dospelých Stropkova. Nový kouč si zaumienil, že pritlačí na disciplínu v tréningovom procese. „Nie všetky predsavzatia ale vyšli, lebo sme mali v mužstve študentov a iným zase futbal kolidoval s pracovnými záležitosťami.“ Nuž, boj o účasť v tretej lige nebol jednoduchý, ale pretože sa hráči sústredili a koncentrovali na tento hlavný zámer, podarilo sa to. „Prvotným predpokladom bolo ale to, že sme naštartovali tvrdý tréningový proces, lebo bez tohto základu sa hráč nepohne dopredu. Podstatné ale bolo, že zverenci zabrali, ale najprv museli vládať, disponovať primeranou kondičkou. Veď niektorí súperi nám ukázali, ako má vyzerať nadupaný futbalista, napríklad michalovské béčko,“ podotkol J. Lehocký a naznačil, že negatívnu rolu zohral aj fakt, že zimná príprava sa začala s oneskorením. „Káder bol v zime roztrúsený, niektorí jednotlivci už nemienili pokračovať, ale postupne sme to stmelili.“ Súpiska sa neskôr vykryštalizovala, pribudol Staško a prioritou bolo zvládnuť vystúpenia  hlavne pred vlastným fanúšikom. „Niekedy však prišli i zaváhania na vlastnom trávniku, trebárs so Sninou či Haniskou, ale vedeli sme naopak zabodovať vonku a tak sme straty vyvážili.“  MŠK Tesla sa orientoval na technický a útočný futbal, hoci premieňanie šancí nebolo vždy ideálne.  Napriek tomu sa podarilo nazbierať toľko bodov, aby to stačilo na miestenku nad čiarou. „Vyskytli sa výborné výkony, ako trebárs so Svitom či polčas s Giraltovcami, ale i spackané, hlavne v Sabinove. Partia okolo matadora Veselého, Vachaľa, Pavlíka aj Staška však vedela prejaviť dostatok úsilia na splnenie cieľa a pridali sa i mladší na čele s najlepším strelcom  Pundžákom. Pokiaľ sa podarí predísť podobným problémom ako v minulom ročníku, tak v novej sezóne by mužstvo mohlo rozvíjať svoj potenciál,“ dodal Jozef Lehocký.