Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

16. 07. 2014 o 12:44

Seriál hosťovaní sa ešte nezastavil

autor: Pito
1786x čítanéLetné obdobie je poriadne rušné aj v Tatrane Prešov, kde nastalo triedenie kádra pred štartom nového druholigového ročníka. Niektorí jednotlivci pribudli z dorastu a juniorky, ďalší sa vrátili. Niektorí - ako napríklad Lukáš Eliaš - po dlhšom čase, iní sa ukázali po hosťovaní v iných kluboch. Medzi nimi aj Martin Pribula. Tento hráč sa však medzi zelenobielymi dlho nezohrial, pretože zamieril do Frýdku-Místku.

Predstavitelia Tatrana naznačili, že pokiaľ ide o skúsených hráčov, tak im nebudú robiť prieky, pokiaľ si nájdu výhodné nové angažmán. To preto, že v Prešove dochádza k redukovaniu doterajších podmienok a tak je predpoklad, že nie všetci ostrieľaní hráči iné zázemie privítajú.  Moravský klub prejavil záujem o šikovného ofenzívneho futbalistu už skôr, ako sa pri kormidle ukázal slovenský tréner Vladimír Goffa. „Všetko speje k tomu, že by z toho mohlo byť hosťovanie. Martin je tam momentálne na skúške a v priebehu ďalších dní by sa táto záležitosť mala dotiahnuť do konca ,“ konštatoval člen predstavenstva 1. FC Tatran Artúr Benes. 

Pribula strávil uplynulý ročník v najvyššej súťaži v Zlatých Moravciach. Zobral si ho tam tréner Branislav Mráz, ktorý  mal svojho zverenca dokonale zmapovaného z predošlého pôsobenia v Rimavskej Sobote. V Gemeri pred časom tiež hosťoval a tak sa zdá, ako keby mu nebol zelenobiely dres ďalej súdený. „Pravdaže to bola pre mňa výhoda, že ma tréner Mráz poznal a ja jeho. Vedel, čo môže odo mňa očakávať, mal som jeho dôveru. To mi značne pomohlo pri účinkovaní  v Corgoň lige,“ uviedol  vzrastom pomenší, ale o to šikovnejší futbalista, ktorý má ešte na rok platnú zmluvu v materskom klube. Vo farbách ViOn-u sa mu darilo aj strelecky, veď zaznamenal osem gólov a bol najlepším zakončovateľom tímu. To, že sa vrátil na východ, nebral ako nejaké nutné zlo, ale ako normálny moment v živote futbalistu. Pravdaže, rád by sa pohyboval v kvalitných tímoch  s ambíciami. A tak sa iste aj potešil ponuke Frýdku-Místku. „Tušil som, že zo Zlatých Moraviec budem musieť odísť, lebo prestup by bol finančne nákladný a tak sa núkala možnosť ďalšieho hosťovania.“ Pokiaľ ide o partiu v Tatrane, bol s ňou neustále v spojení a mrzelo ho tiež, že Prešovčania nepotvrdili ašpirácie na postup. M. Pribula je adaptabilný hráč, aj na elitnej scéne sa rýchle uchytil a osvojil si nový herný štýl. „Nastupoval som pravidelne v základnej zostave. Bol som rád, že sme už v jeseni odohnali chmúrne myšlienky spojené s hrozbou vypadnutia a darilo sa mužstvu i mne. Prispelo k tomu aj to, že som obsadil post ľavého záložníka, ktorý mi viac vyhovuje. Jarná odveta už nebola taká vydarená, ale hlavná vec, že sme splnili cieľ. Desiate miesto nebolo najhoršie a mňa akurát niekedy mrzelo, že som nezúročil viaceré šance. Na druhej strane som sa utvrdil v tom, že mám na to, aby som sa nestratil ani v elitnej súťaži,“ dodal Martin Pribula.