Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

18. 07. 2014 o 13:39

Na futbal za východnými hranicami si zvykol a neopúšťa ho

autor: Pito
1796x čítanéFutbaloví kamaráti a slovenskí reprezentanti - obaja Šarišania - Stanislav Šesták a Martin Jakubko sú stále v kontakte, buď telefonickom alebo aj osobnom, ako napríklad na exhibícii v Demjate. Neraz sa stalo, že mali veľa spoločného pri svojich potulkách s loptou. Tentoraz sú však diametrálne v inej pozícii. Kým Šesták sa vrátil do Nemecka z pôsobenia v Turecku, Jakubko pokračuje vo svojej ruskej anabáze.

Rodák z Chminianskej Novej Vsi, ktorý sa naštartoval k „veľkému futbalu“ v Tatrane Prešov, strávil minulý ročník v Perme a hoci mu pred časom vypršal kontrakt a nevedel  na čom je, predsa slovný interes druhej strany ho utvrdil v tom, že tam bude pokračovať. Najprv si, pravda, musí doliečiť boľačky. „Vedel som ešte pred podpisom zmluvy,  že ruský klub má o moje služby stále záujem a tak sme sa dohodli na predĺžení angažmán. S mojimi výkonmi boli spokojní, čo ma potešilo a vždy je dobré, pokiaľ má hráč - predovšetkým legionár - dôveru trénera a vedenia klubu,“ podotkol Martin Jakubko, dobre stavaný a fyzicky disponovaný útočník pred návratom do Ruska.

Pravdaže, voľno a pobyt na Slovensku  využil rôzne aj pestrými aktivitami a, prirodzene,  pozorne sledoval aj dianie na majstrovstvách sveta v Brazílii. Už na začiatku šampionátu konštatoval: „Držím palce nemeckému celku, jeho hra mi imponuje a myslím si, že sa dostane ďaleko.“ Predpoveď a prognóza mu vyšli, nesekol sa vo svojich odhadoch. Mimochodom, Martin strávil dosiaľ v Amkare Perm dva a pol roka, pričom ruský futbal má naozaj v malíčku vzhľadom na dlhodobé pôsobenie vo viacerých tunajších celkoch. Hoci už pred časom aj uvažoval, že by s cestovateľskými chúťkami po svete sekol, predsa po tom, čo si urobil krátku pauzu v Banskej Bystrici, sa znovu vydal na východ. „Tento futbal mi vyhovuje, osvojil som si ho, zvykol si. Okrem toho pre hráča je dobré, pokiaľ zotrvá v rovnakých farbách nejaký čas a nemusí podchvíľou meniť pôsobisko. Poznám už mužstvo, prostredie, mesto, fanúšikov,“ dodal robustný hrotový hráč, ktorý sa v minulom ročníku prezentoval štyrmi zásahmi.  „Akurát ma mrzelo, že v závere som sa  zranil a absentoval som v niekoľkých dueloch. Môj rekord v ruskej lige je osem zásahov za sezónu a azda sa mi podarí na toto číslo ešte nadviazať.“ Perm aj pričinením nášho legionára sa dlho držal na výbornej pozícii, patril medzi najlepších päť tímov súťaže, ale vo finiši zakolísal a klesol. „Zopárkrát sme po sebe prehrali a odzrkadlilo a to v páde na konečnú desiatu pozíciu. Lenže celkom sa nám podarilo naplniť zámer vedenia klub, pretože činovníci chceli, aby sme sa pohybovali niekde v strede pelotónu.“ Inak, opýtali sme sa M. Jakubka aj na to, či ho neznepokojila zlá situácia na Ukrajine a hlavne na hraniciach s Ruskom? „Nemyslím na žiadne nebezpečenstvo, futbal do týchto vecí nepletiem, takže ani na chvíľu som nezapochyboval o tom, či robím dobre, keď tam zostávam. Skôr som svoje myšlienky upriamil na to, aby som sa doliečil a vykuríroval si svoje boľavé úpony, lebo tie ma dosť trápili. Okrem toho sa onedlho začne nový kvalifikačný cyklus a tak by som rád, pokiaľ dostanem šancu od trénera Jána Kozáka, bol už nadobro fit a poruke. Lebo bez plnohodnotnej psychickej a fyzickej kondície sa reprezentovať nedá,“ dodal M. Jakubko.