Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

20. 07. 2014 o 16:40

Suverén, ktorý ostatným prisúdil rolu štatistov

autor: Pito
1875x čítanéNiekedy je reorganizácia aj smolou pre tie celky, ktoré sú naozaj suverénne, ale napriek svojmu neotrasiteľnému postaveniu zostanú v rovnakých zápoleniach vedno so súpermi, ktoré až také presvedčivé neboli. To bol naposledy prípad piatoligového tímu TJ Rozvoj Pušovce, ktorý dominoval v skupine Sever v minulom ročníku s náskokom takmer 20 bodov a všetkých svojich rivalov takpovediac postavil do roly štatistov.

Je zaujímavé, že v predošlej sezóne ešte v VI. lige  sa tento kolektív oveľa viac musel ponamáhať, aby predbehol v cieľovej rovinke Šarišské Michaľany a zabezpečil si tak miestenku vo vyššej súťaži. Tentoraz síce Pušovčania budú síce účinkovať vo IV. lige, ale kvalitou to bude zhruba rovnaká súťaž, ak neberieme do úvahy účasť niektorých celkov, čo naposledy behali po trávnikoch najvyššej regionálnej súťaže. Už vlani pri pohľade na súpisku lídra mnohí hovorili, že by si mohol trúfnuť na oveľa náročnejšie zápolenia. Tak sa aj stalo. „Nuž, napriek tomu, že sme vedeli, čo reorganizácia prinesie, bolo naším jednoznačným zámerom vyhrať. K tomu viedli aj aktivity vedenia klubu. Okrem toho mali sme na futbal naozaj výborné podmienky  a hráči si to vážili a chceli sa za vytvorené zázemie odvďačiť výkonmi i výsledkami,“ rozhovoril sa tréner Tomáš Suslo, bývalý hráč Pušoviec. Spomenul aj to, že za výbornými výsledkami bola nielen zohratosť tímu, ale i prítomnosť viacerých zrelých a skúsených hráčov na čele  so Semanom (ten v zime odišiel), Kiššom, Zahradníkom a okrem toho pribudli aj srbskí legionári. „Mali sme hráčov rôznej vekovej kategórie aj skúsenostného rozhľadu, niektorí pôsobili i vo vyšších súťažiach, ale k nimi sa pridávali i mladší. Pretože sme mali stabilizovaný základný káder, odrážalo sa to pozitívne  na našej hre a neboli žiadne výkonnostné výkyvy,“ dodal kormidelník. Naznačil, že jeho zverenci prevyšovali ostatných v technickej vyspelosti i v taktickom prehľade. „Niekedy hlavne vonku sme však museli čeliť i silovejším zbraniam domácich a ďalším javom, nielen futbalovým, ale chlapci si s tým vedeli zväčša poradiť.“ Skvelá bola potencia v útočnej fáze, 115 gólov hovorí samo za seba. Najväčší podiel na tejto kanonáde mali ostrostrelci L. Eliaš a Zahradník.  „Avšak nemožno oddeľovať tých, čo dávali góly, od ostatných, lebo celé mužstvo malo prsty v tom, že nám to futbalovo išlo a vedeli sme súperov dostať  na lopatky. Veríme, že i napriek niektorým zmenám, napríklad odchodu Lukáša Eliaša do Tatrana Prešov, sa nám podarí nadviazať na uplynulú bilanciu aj v novej sezóne,“ predostrel ambície Tomáš Suslo, ktorý si najviac cenil výkon proti Finticiam a za  lídrov kolektívu označil Nováka, L. Eliaša a Zahradníka.