Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

22. 07. 2014 o 16:57

Prehliadli varovania, trest nedal na seba dlho čakať

autor: Pito
3866x čítanéTaký spackaný ročník si vo svidníckom futbale dávno nepamätajú. Po jeseni nemal FK Drustav na konte ani jedno víťazstvo a tak zákonite musela nastať nejaká zmena. Trénera Pavla Piršča nahradila dvojica Ľubomír Horochonič a Marián Paňko st. A hoci bilancia bola na jar o čosi veselšia, predsa sa nepodarilo prebojovať na tie priečky, ktoré znamenali udržanie sa v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži.

Príčin pádu koženej pod Duklou je viac. Patrí medzi ne obmena kádra, odchody skúsených hráčov. Preto v prvej časti ročníka neraz kolektív strácal body aj doma, kde bol pod tlakom a vonku si zase neporadil i so svojou nezrelosťou. „Museli sme zabudovať nové tváre, dať im priestor, poskytnúť dôveru. Aj sebadôvera klesla na neúnosnú mieru, predsa len séria zlých výsledkov sa prejavila na psychike hráčov,“ konštatoval hrajúci tréner Ľ. Horochonič. Mimochodom, vraj táto dvojúloha ho značne vyčerpala a nikomu by ju neodporúčal. „Predsa len pohľad na dianie z priestorov mimo ihriska je iný než z hracej plochy.“ Kým v jeseni trpel aj tréningový proces, v odvete to už bolo iné. Okrem zmien vo vedení klubu sa súpiska doplnila o Puchíra, Macka, Karalu, ako aj ukrajinských hráčov Mikuličinského i Lazarčuka. „Podstatná zmena sa týkala tréningového procesu, lebo chlapci si uvedomili, že bez poriadnej prípravy sa nepohnú z miesta. Predtým sme vládali polčas a niečo, neskôr už celý zápas. Nehovorili sme o udržaní súťaže, ale o budovaní nového kádra  s perspektívou na ďalšie obdobie.“  Svidníčania už začali mať radosť z futbalu a neobávali sa ďalších nádielok. Herný prejav sa zlepšoval, hráči nemysleli iba na výsledky, ale na to, aby pokročili vo futbalovom kumšte. „Niekedy sme síce aj prehrali, ale predsa sme sa držali a zanechali dobrý dojem. Napríklad proti michalovskému béčku. Ešte nás trápila zlá koncovka a to, že sme dosť  gólov inkasovali, ale všetko chce čas, treba slabiny odstraňovať postupne.“ Najväčší rozdiel oproti lanskej fáze bol v tom, že kolektív nepociťoval tlak . Lenže v novej sezóne to bude iné a Svidník bude považovaný za tím, ktorý by mal niečo ukázať. „Vieme, že nás čaká silná konkurencia, ale hráči si už uvedomili, čo všetko treba dať futbalu, aby sa mohli činiť,“ dodal Ľubomír Horochonič. Nazdáva sa, že ďalšie zápolenia budú možno komplikovanejšie a ošemetnejšie než naposledy, keď mužstvo bolo od začiatku do konca vlastne outsiderom. „Škoda, že predošlé signály, ktoré naznačovali, že niečo nie je v poriadku, sa prehliadali a vyústilo to v negatívnu bilanciu práve v ročníku, ktorý bol prelomovým z hľadiska reorganizácie. Ešte dlho nás to bude prenasledovať a potrvá nejaký čas, kým sa z tejto krízy dostaneme,“ zamyslel sa nad dôsledkami opustenia regionálnej najvyššej súťaže jeden z lodivodov Svidníka.