Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

24. 07. 2014 o 22:46

Návrat obľúbenej III. ligy do regiónu

autor: Eugen Magda
1881x čítanéUž o týždeň sa začne nový ročník III. futbalovej ligy ročníka 2014/2015. Keďže takéto významné defilé v rámci východu a vôbec regiónov nepochopiteľne zaniklo, od ročníka 2012/2013 bola uplynulé dve súťažné obdobia najvyššou regionálnou súťažou IV. liga. Návrat k osvedčenej III. lige prijali všetci kluboví i zväzoví funkcionári s potešením aj na stretnutí funkcionárov VsFZ a novinármi na tlačovej besede v Košiciach.

Kedysi III. liga bola výstavnou skriňou regionálneho futbalu. A cítime, že tak to bude opäť. Napokon, spomeňme, že III. ligu VsFZ naposledy v ročníku 2011/2012 tvorili: HFC Humenné, FK Haniska, FK Svit, Tesla Stropkov, FK Vyšné Opátske, Vihorlat Snina, Slovan Giraltovce, Drustav Svidník, Zemplín Michalovce B, Milénium 2000 Bard. Nová Ves, MŠK Spiš. Podhradie, Slovan Sabinov, FC Barca, MFK Krásna, Pivovar Veľký Šariš a Družstevník Nižný Hrušov. K veľkým zmenám v treťoligovej skladbe však nedochádza ani teraz. Terajšiu spoločnosť ročníka 2014/2015 tvoria: FK Vysoké Tatry, TJ Plavnica, Futura Humenné, MFK Vranov, 1. FC Tatran Prešov B, MŠK Tesla Stropkov, FK Haniska, Milénium 2000 Bard. N. Ves, Zemplín Michalovce B, TJ Veľké Revištia, FK Vyšné Opátske, Slovan Gitaltovce, FK Sp. N, Ves, MFK Snina, Slovan Sabinov a Odeva Lipany. Inými slovom z hry vypadli FC Barca, MFK Krásna, Pivovar Veľký Šariš, Družstevník Nižný Hrušov, FK Svit, MŠK Spiš. Podhradie, HFC Humenné, Drustav Svidník, ktoré nahradili FK Vysoké Tatry, Družstevník Plavnica, 1.FC Tatran Prešov B, MFK Vranov, FK Sp. N. Ves, Futura Humenné, TJ Veľké Revištia a Odeva Lipany, z ktorých viaceré celky majú skúsenosti z tzv. bývalej východnej skupiny celoslovenskej III. ligy, čo môže byť veľkým prínosom.

Skúsený a erudovaný predseda ŠTK VsFZ Ing. Štefan Olšavský hovoril aj o tom, že kvôli Region Cupu budú musieť trochu pozmeniť termínovú listinu, ale v tomto smere má už bohaté skúsenosti, takže v záujme hladkého priebehu sezóny ho nemôže nič prekvapiť. Rovnako, ako pri preložení termínov niektorých majstrovských stretnutí z nedele na sobotu, hlavne, keď pohárový zápas kvôli účastníkovi vyššej súťaže bude naplánovaný na utorok. Nuž, organizačne je všetko pripravené, ako zväzu, tak i klubom bude na rozdiel od minulosti veľkým pomocníkom modernej doby - technika. Keďže z klubov k blížiacej sa súťaži vážne pripomienky neboli, verme, že 3. augusta bude mať štart najvyšších regionálnych súťaži - III. ligy, IV. ligy i najvyššej dorasteneckej ligy hladký priebeh, aby vo futbale vládla ozaj dobrá pohoda, pre ktorú sa snažil predseda VsFZ Ing Richard Havrilla s celým svojím odborným tímom vytvoriť čo najlepšie ovzdušie a podmienky.