Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

25. 07. 2014 o 04:52

Veľké bašty na Región Cup UEFA u nás

autor: Eugen Magda
1782x čítanéNajpopulárnejšia hra bude mať v našom regióne už v túto jeseň príťažlivý turnaj. Ako prezradil prezident Východoslovenského futbalového zväzu a prvý podpredseda SFZ Ing. Richard Havrilla, fanúšikovia dobrého a lákavého futbalu uvidia prvý medzinárodný turnaj na významnej amatérskej úrovni aj na našom východe. Jeho slová sú skutočne opodstatnené, lebo v Región Cupe pod egidou UEFA si v skupine naši mladí a verme , že i nádejní východniari zmerajú sily so Škótskom, Anglickom a Nemeckom, ktoré neklamne reprezentujú vysoko kvalitný a uznávaný futbal.

Aj na tomto stupni kvality budú mať teda diváci z východu možnosť všeličo vychutnať, porovnať, a tak tréner Mikuláš Komanický, ktorý v minulosti viedol v role kormidelníka i Slovensko „21“, a tiež viaceré ligové kluby, už vysúkal rukávy, lebo výber VsFZ pod hlavičkou Slovenska bude hrať už 22. - 27. septembra zápasy svojej skupiny v NTC Poprad.

Škótsko vyhralo predkvalifikačnú skupinu, v ktorej bolo i Grécko, takže máme sa na čo tešiť. Takáto konfrontácia síl, ktorú UEFA podporuje a veľmi jej na nej záleží, má svoj zmysel. Nesmú v naj nastúpiť hráči, ktorí už obliekli ligový, alebo reprezentačný dres už ako mládežníci, čiže je to šanca a konfrontácia pre ďalšie možno aj trochu pozabudnuté talenty. Zo slov M. Komanického vyplynulo, že v rámci výberu nechce zabudnúť na žiadny kút nášho regiónu, takže podľa jeho vypracovaného kľúča by nemal nik uniknúť jeho pozorným očiam.

Pre starších priaznivcov futbalu nie je Región Cup neznámy. Východ ho hral ešte v časoch, keď žil bývalý predseda VsFZ Gejza Princ a náš výber hral v Chorvátsku. Naposledy sa potom prezentoval v roku 2000 v Bulharsku, kde bol vedúcim Štefan Styrančák z Humenného. Potom toto amatérske podujatie sa trochu dostalo do úzadia, ale je dobré, že nezaniklo, lebo pre futbal sú takéto akcie vítané, a preto je dobré, že náš Východoslovenský futbalový zväz sa rozhodol iniciatívne ho organizovať. Priaznivci futbalu si takéto podujatie môžu pochvaľovať, nehovoriac, že ďalšie jeho dejstvo, presnejšie vyvrcholenie najúspešnejších bude potom v nasledujúcom ročníku. Aj preto sa oplatí o takúto možnosť zabojovať, nehovoriac, že sa nenaskytá každý deň. A uspieť doma, to by ani na tejto úrovni nezaškodilo.