Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 07. 2014 o 15:30

Reorganizačný ročník ich zaskočil, dianie musia kormidlovať inak

autor: Pito
1572x čítanéHoci si to nikto nechcel pripustiť, predsa nemilá skutočnosť a stala realitou. Futbalisti Lipian sa nedostali do novovytvorenej II. ligy, hoci herne by si na to mohli robiť nárok, ale zaostali výsledkovo, bodovo. Všetko sa odvíjalo od nie celkom vydarenej jesennej časti, ktorá naznačila, že kolektív nie je vo svojej koži. V činnosti tímu ŠK Odeva sa vyskytli viaceré nedostatky, ktorých preklenutie bolo nad sily hráčov, trénerov i funkcionárov. V prvom rade zverenci trénera Emila Jacka zlyhali v útočnej fáze, v strieľaní gólov.

Po odchode L. Eliaša nemal kto  prevziať kanoniersku taktovku. „To bolo naše negatívum, hoci pridružili sa i ďalšie zlyhania, ktoré podmienili, že sme skončili tak, ako sme skončili,“ povzdychol si Emil Jacko. Na druhej strane ale vyzdvihol inú filozofiu klubu, ktorá sa začala orientovať na zabudovanie mladých tvárí do základnej zostavy. „Tí, ktorí ukázali talent a cieľavedomosť, sa chopili možnosti a na tom budeme stavať aj ďalej. Iba tí, čo chcú hrať  a  odvádzať maximum v lipianskom drese, dostanú priestor. O iných nemáme záujem,“  ostal pri kritickom tóne lodivod ŠK Odeva. Pripomenul tiež to, že azda treťoligová súťaž bude v novom ročníku prijateľnejšia pre obmenený kolektív a otvoria sa dvere pre odchovancov, vlastných hráčov. „Ročník, v ktorom sa uskutočnila reorganizácia, nás nezastihol v optimálnej pohode. Nemyslím tým ani tak hernú tvár, ako skôr iné veci. Myslím si, že herne sme na tom boli podstatne lepšie, než ukazuje umiestnenie a dokonca sa domnievam, že  sme kvalitou boli podstatne  ďalej ako niektorí tí, čo sa dostali do druholigovej rodiny. Zväčša sme dokázali predvádzať futbal, na ktorý sa dalo pozerať a ktorý sa stretol s priaznivým ohlasom, ale chýbalo nám to podstatné – góly a bodový zisk.“ Ani zmeny na súpiske nepriniesli obrat v jarnej časti. Určite však pre myšlienkovú pestrosť bolo plusom angažovanie ostrieľaného Semana. Hoci výkon proti Lokomotíve Košice naznačoval oveľa väčší potenciál, v ďalšom priebehu sa mužstvo dostalo zase do vlastnej pasce. Škoda, že Lipany nedokázali viackrát zopakovať hodnotnú hru a veľmi skoro sa dostali do priemeru. „Nevedeli sme nájsť príčiny tohto stavu, prečo za krátky čas sa kurz na ihrisku zmenil o 180 stupňov. Hoci vypadol Figura a zdravotné problémy postihli aj ďalších chlapcov, čím sa narušila defenzíva tímu, predsa sme nepredpokladali také prešľapovanie na mieste.“ Podľa kouča výpadky spôsobili neustále alternovanie niektorých postov a dokonca ani dva zápasy po sebe tím neabsolvoval v rovnakom zložení. To sa zákonite muselo premietnuť do výpadkov, straty bodov.  „Iba výnimočne prišli potešiteľné momenty, ako trebárs proti Dolnému Kubínu doma, no nedokázali sme si udržať primeranú formu dlhší čas. Nebyť toho, myslíme si, že minimálne o desať bodov sme mohli mať viac. Navyše daktorým zverencom chýbal zmysel pre úprimné zhodnotenie svojej hry, kritický postoj. Naproti tomu pochvalu si vyslúžili mladíci  Vitovič a Jabcon za hru v strede poľa, kým Seman musel hasiť požiar na hrote. Aj on však ku koncu netrénoval naplno kvôli povinnostiam v robote.“ A tak lastovičiek, ktoré prinášali dobrý pocit z futbalovej práce, bolo ako šafranu. V kolektíve boli síce viacerí, čo sa držali nad hladinou (Drobňák, Seman, Gomoľa, Pončák, Vitovič, Jabcon), no celkove sa to do výsledkov kolektívu neprenieslo v takej miere, ako by si to všetci želali. „Musíme sa z toho poučiť a naštartovať dianie tak, aby sme v ďalšej sezóne boli prezieravejší, lepšie disponovaní,“ dodal tréner Emil Jacko.