Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

28. 07. 2014 o 12:55

V premiére Dávid kontra Goliáš

autor: Pito
1469x čítanéPriaznivci Tatrana Prešov si musia začať zvykať aj na to, že po tom, čo na štadióne zelenobielych sa predtým zvykli predstaviť zvuční súperi pod známymi názvami, v tomto ročníku II. ligy sa ukážu aj súperi, ktorí si predtým merali sily napríklad s rezervou najstaršieho slovenského klubu. To je tiež jeden z rezultátov reorganizácie, podstatnejšie však bude to, ako si aktéri poradia s novým modelom.

V prvom kole žreb prisúdil Śarišanom hostí spod Tatier. Hoci domáci zvládli úlohu favorita podľa výsledku presvedčivo, predsa to také jednoduché nebolo. „Vieme, že každý zápas bude  ťažký a tento  bol tiež, lebo sme narazili na húževnatého rivala. Okrem toho sa zohrávame, dávame dokopy zostavu,“poznamenal domáci tréner Stanislav Varga. Mrzelo ho, že v stretnutí, ktoré bolo slušné a nevyskytli sa v ňom žiadne zákerné či príliš tvrdé fauly, sa zranili dvaja jeho zverenci. Zhodou okolností obaja stopéri. Najprv musel nedobrovoľne predčasne opustiť hraciu plochu kapitán tímu Krajník (ten na túto pozíciu prichádzal do úvahy okamžite po odchode predošlého šéfa Petráša) aj Bartek, ktorý striedal práve Krajníka. „Ja len verím, že to nebude vážne a nebudeme čeliť od začiatku sezóny absenciám .“ Inak, hostitelia síce vstúpili do zápasu výborne, ujali sa rýchle vedenia a potom aj zvýšili náskok, no stačila jedna nepozornosť, zásah hostí a Tatran sa musel mať na pozore. Hlavne na začiatku druhého polčasu, keď sa Popradčania osmeľovali.„V útoku sme si ale nevypracovali šance a potom sme urobili chyby, za ktoré sme zaplatili. Mrzelo ma, že sme príliš lacno „darovali“ súperovi ďalšie góly, hoci treba uznať technickú vyspelosť a zakončovateľské schopnosti Prešovčanov,“ komentoval niektoré momenty merania síl tréner Podtatrancov Vladimír Lajčák. Vedel, že  pre jeho výrazne omladený tím vystúpenie na pôde Prešovčanov bude poriadnou zaťažkávajúcou skúškou. Navyše štatút hráčov je – amatérsky. „Máme chlapcov, ktorí pracujú, alebo študujú a niektorí sú bez zamestnania a tak sa venujú futbalu. Očakávam však, že zrelší v ďalšom priebehu potiahnu mladíkov a vyvarujeme sa takých zaváhaní v defenzívnej línii ako v tomto stretnutí. Preto sme utŕžili aj debakel,“dodal V. Lajčák. Určite aj on si všimol, že jeho zverenci predsa len s prílišným rešpektom a obavami vnímali Tatran a neverili si natoľko, aby ho ešte viac preverili. „Po treťom góle sme už odišli,“vystihol záver duelu kormidelník Popradu. Mal pravdu, lebo až v záverečných dvadsiatich minútach sa domáci rozstrieľali a tromi gólmi zavŕšili svoje snaženie. Dovtedy to bola ale miestami vyrovnaná partia s istými prednosťami a futbalovým náskokom hráčov Tatrana. Zaujímavé je, že oživenie v útočnej fáze priniesli aj striedajúci hráči a vyzerá to tak, že stúpla konkurencieschopnosť kádra Prešova. „Dostávame do hry mladíkov, chlapcov z dorastu, z juniorky a tak  sa neujde miesto v základnej zostave každému. Potešilo ma, že sme ustrážili brejky hostí a poradili sme si s ich štandardkami. Dôležité bolo, že po tom, čo sme inkasovali, sme sa psychicky držali hore a zakončovatelia vedeli neskôr zužitkovať svoje príležitosti. Hoci náš výkon nebol excelentný, musíme byť trpezliví a kráčať od zápasu k zápasu,“ pridal svoje hodnotenie tréner víťazného tímu Stanislav Varga.