Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

30. 07. 2014 o 18:47

Nie každý naskočil okamžite do správneho vlaku

autor: Pito
1298x čítanéUž iba v regionálnych zápoleniach sa predstavia v nastávajúcej sezóne juniori Tatrana Prešov. V minulom reorganizačnom ročníku neboli síce menej futbalovo zdatní, ale jednak vlastnými nedostatkami, ale i tým, že áčko nepostúpilo medzi elitu, nemohli pomýšľať na inú métu. Namiesto republikových bojov ich čakajú duely so súpermi, s ktorými sa dosiaľ nestretávali.

Jedenásta priečka priniesla pre béčko zelenobielych rozčarovanie. A hoci sa vie, že poslaním rezervných tímov je niečo iné, než poškuľovanie po konkrétnom umiestení, tréner Stanislav Varga, ktorý medzitým poskočil na post hlavného kouča prvého tímu v Šariši, očakával viac. „Pre mladíkov to bolo náročné, aby si osvojili celkom iné poňatie futbalu, kde rozhodujú aj skúsenosti a neraz i fyzická sila, úpornosť v osobných súbojoch. Viem, že tým, čo sa ešte len zoznamujú so seniorským futbalom, trvá rôzne, kým sa zorientujú. Niekto naskočí do tohto  odlišného vlaku okamžite, iný zase o čosi neskôr,“ komentoval počínanie si béčka S. Varga. Prezradil, že špecifikom béčka bolo, že zostava sa dávala dokopy nie cez týždeň, ale tesne pred súťažným vystúpením podľa toho, aká bola situácia v áčku. Čakalo sa na to, kto je ako disponovaný a kto môže posilniť treťoligistov. „Preto na rozdiel od Lipian, kde som predtým pôsobil, som nemohol uvažovať o obsadení postov vopred, ale až na poslednú chvíľu, aby bola zohľadnená zápasová záťaž jednotlivcov, ich zdravotný i mentálny stav.“ Kormidelník si ale pochvaľoval záujem áčkarov hrať v rezerve, nikto nemal úmysel ulievať sa a nepovažoval vystúpenia v nižšej súťaži za dajakú formu degradácie svojho umenia. „Pravdaže, v tomto tíme som nepociťoval taký tlak na výsledky, hoci nám išlo aj o ne, ale tie neboli na prvom mieste tak, ako to býva inde.“ Herný prejav bol poznačený rôznymi dispozíciami adeptov, mladší sa chceli futbalom baviť a neraz zabudli, že treba aj tuhšie šliapnuť v súbojoch, aby sťažili neraz i ťažším protihráčom cestu za loptou. Najviac mrzela absencia strelcov, čo je typické pre áčko i béčko. Okrem toho ambície išli na jar trošku dolu aj po tom, čo už bolo jasné, že prvý tím nepostúpi. „Celkove ale technický herný prejav zaujal aj súperových trénerov, vyjadrovali sa o našej hre pochvalne,“ dodal S. Varga, ktorý taktovku odovzdal do rúk svojmu asistentovi Jánovi Karaffovi. Preňho to nie je nová pozícia a uvedomuje si, čo ho čaká. „Hlavné je dodržiavať líniu klubu, ktorá zahŕňa nasadzovanie vlastných odchovancov. Hoci tretia liga v novej podobe bude zrejme výkonnostne slabšia, predsa vzhľadom na pribúdajúci počet mladíkov na súpiske, končiacich dorastencov, to bude zodpovedajúca úroveň pre zverencov, ktorí  sa len zžívajú so seniorským futbalom,“ uviedol J. Karaffa. Na margo  nejakých konkrétnych plánov sa nechcel vyjadrovať s odôvodnením, že súťaž je nová a ťažko predvídať, kto  a ako bude na ňu patrične nachystaný. “Určite si budeme strážiť náš trend kombinačného a ofenzívneho herného štýlu a verím, že azda nájdeme vhodné typy z béčka i áčka na obsadenie každého postu vrátane zakončovania,“ dodal Ján Karaffa.