Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

01. 08. 2014 o 09:51

Analýza účastníkov regionálnych súťaží 2014/15

autor: Daniel Dedina
2448x čítané



Po uskutočnení reorganizácií futbalových súťaží na Slovensku došlo v letnom období v jednotlivých súťažiach k masívnym preskupeniam. Zmenilo sa nielen obsadenie, ale aj číselné označenie príslušných súťaží.

Značné rošády nás viedli k tomu, aby sme sa pozreli na to, kto sú jednotliví účastníci III., IV. a V. ligy na východe republiky a ako sa zmenil ich status v porovnaní s predchádzajúcou sezónou. Posvietili sme si aj na ich regionálnu príslušnosť.

 

Regionálne futbalové súťaže si v sezóne 2014/15 zahrá celkovo 118 tímov. Rozdelené sú do 8 súťaží, ide o III. ligu Východ, dve vetvy IV. ligy (skupiny Sever a Juh) a piatich skupín V. ligy (Košicko-gemerská, Zemplínska, Vihorlatsko-dukelská, Šarišská a Podtatranská).

Nižšie uvedený grafický prehľad zachytáva jednotlivé tímy podľa územnej príslušnosti. Miernu prevahu má Prešovský kraj, v ktorom sídli 62 klubov, Košický má zastúpenie v podobe 56 tímov. Každý z okresov východného Slovenska dodal do niektorej z predmetných súťaží minimálne dve družstvá (pozn.: košické mestské okresy vystupovali pre potreby tejto analýzy ako jeden súhrnný celok – Košice mesto).

 

Počet tímov podľa okresnej príslušnosti:

12 tímov– Košice-okolie, Michalovce

10 tímov– Prešov, Vranov nad Topľou

  9 tímov – Bardejov

  8 tímov – Trebišov

  7 tímov – Spišská Nová Ves

  6 tímov – Humenné, Poprad, Rožňava

  5 tímov – Gelnica

  4 tímy   – Košice-mesto, Sabinov, Svidník

  3 tímy   – Kežmarok

  2 tímy   –  Levoča, Medzilaborce, Snina, Sobrance, Stará Ľubovňa, Stropkov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktuálny podrobný zoznam tímov jednotlivých líg, s rozdelením podľa súťaží, v ktorých štartovali pred rokom, má takúto podobu:

 

III. liga Východ

Tvorí ju 16 účastníkov, ktorí v minulej sezóne hrali v týchto súťažiach:

III. liga Východ (5 tímov): ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves, ŠK Futura Humenné, ŠK Odeva Lipany, 1. FC Tatran Prešov jun., MFK Vranov nad Topľou

IV. liga Východ(11): MFK Slovan Giraltovce, FK Haniska, FK Družstevník Plavnica, MFK Zemplín Michalovce ´B´, MFK Slovan Sabinov, MFK Snina, FK Spišská Nová Ves, MŠK Tesla Stropkov, TJ Veľké Revištia,  FK Starý Smokovec Vysoké Tatry, TJ FK Vyšné Opátske

 

IV. liga Sever

Tvorí ju 16 účastníkov, ktorí v minulej sezóne hrali v týchto súťažiach:

IV. liga Východ (3): MŠK Spišské Podhradie, FK Drustav Svidník, FK Svit

V. liga Sever (13): OFK Dlhé Klčovo, OŠK Fintice, FK Slovan Kendice, OFK Tatran Kračúnovce, TJ Sokol Ľubotice, MŠK Spartak Medzilaborce, F.O. Ajax Pakostov, TJ Rozvoj Pušovce, TJ Družstevník Radvaň nad Laborcom, OFK – SIM Raslavice, MFK Stará Ľubovňa, ŠK Štrba, FK Tatran Zámutov

 

IV. liga Juh

Tvorí ju 16 účastníkov, ktorí v minulej sezóne hrali v týchto súťažiach:

IV. liga Východ (1): FK Pokrok SEZ Krompachy

V. liga Juh (15): FK Čaňa, TJ Mladosť Kalša, TJ Slavoj Kráľovský Chlmec, MFK Spartak Medzev, FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany, OFK Slovan Poproč, SP MFK Rožňava, OŠK Rudňany, MFK Sobrance, MŠK Tatran Spišské Vlachy, FK Šaca, ŠK Strážske, MFK Veľké Kapušany, FK Slovan Veľký Folkmar, Družstevník Veľký Horeš

 

V. liga Košicko-gemerská

Tvorí ju 14 účastníkov, ktorí v minulej sezóne hrali v týchto súťažiach:

V. liga Juh (1): FK Tatra Sokoľany

VI. liga Košicko-gemerská (12): TJ Tatran Betliar, MFK Dobšiná, MŠK Ďurkov, FK Geča 73, FK Gemerská Hôrka, TJ Gemerská Poloma, TJ Kokšov-Bakša, FK Košická Nová Ves, FK Krásnohorské Podhradie, TJ Družstevník Malá Ida, TJ Cementár Turňa nad Bodvou, MFK Ťahanovce

I. trieda ObFZ Košice-okolie (1): TJ Družstevník Čečejovce

 

V. liga Zemplínska

Tvorí ju 14 účastníkov, ktorí v minulej sezóne hrali v týchto súťažiach:

VI. liga Zemplínska (12): TJ Olympia Borša, TJ Družstevník Cejkov, TJ Družstevník Čičarovce, OŠK Krišovská Liesková, OFK Lastomír, ŠK Nacina Ves, ŠK Agro Palín, TJ Družstevník Parchovany, TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom, FK Tatran Úpor, OŠK Vinné, OŠK Zalužice

I. trieda Juh ObFZ Trebišov (1): TJ Tisa Trakany

I. trieda ObFZ Michalovce (1): OŠK Budkovce

 

V. liga Vihorlatsko-dukelská

Tvorí ju 14 účastníkov, ktorí v minulej sezóne hrali v týchto súťažiach:

V. liga Sever (1): Hanušovce nad Topľou

VI. liga Vihorlatsko-dukelská (10): TJ Družstevník Breznica, OFK Tatran Bystré, TJ Šimonka Čierne nad Topľou, FK Kamenica nad Cirochou, FK obce Kochanovce, TJ Družstevník Nižný Hrušov, ŠK Sačurov, FK Soľ, OFK Agrifop Stakčín, OŠK Udavské

I. trieda ObFZ Humenné (1): FK Humenné

I. trieda Ondavský FZ (1): TJ Družstevník Vyšný Mirošov

Majstrovstvo okresu ObFZ Vranov nad Topľou (1): FK Sedliská

 

V. liga Šarišská

Tvorí ju 14 účastníkov, ktorí v minulej sezóne hrali v týchto súťažiach:

V. liga Sever (1): OŠK Kľušov

VI. liga Šarišská (11): TJ Slovan Bardejov-Dlhá Lúka, TJ Beloveža, TJ Busov Gaboltov, FK Gerlachov, TJ OK Chmiňany, TJ Javorina Malcov, TJ Šľachtiteľ Malý Šariš, OŠFK Šarišské Michaľany, OFK Uzovce, FC Pivovar Šariš Veľký Šariš, TJ Družstevník Záhradné

I. trieda ObFZ Bardejov (1): TJ Poľana Šiba

I. trieda ObFZ Prešov (1): FK Demjata

 

V. liga Podtatranská

Tvorí ju 14 účastníkov, ktorí v minulej sezóne hrali v týchto súťažiach:

V. liga Sever (1): 1. MFK Kežmarok

VI. liga Podtatranská (11): AŠK Maria Huta Gelnica, FK Slovan Helcmanovce, TJ Štart Hrabušice, OFK Kravany, FK 05 Levoča, TJ Slovan Nálepkovo, FK Poprad ´B´, TJ Slovan Smižany, MŠK Slavoj Spišská Belá, TJ Družstevník Spišské Bystré, OŠK Teplička

I. trieda Podtatranský FZ (1): TJ Toporec

VII. liga SOFZ Spišská Nová Ves (1): FK Prakovce