Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

02. 08. 2014 o 12:25

O troch bodoch rozhodol kapitán

autor: Rudolf Rondzik
1695x čítanéDva roky trval pobyt moldavskej Bodvy v útočišti v neďalekej Rešici, kde po odstúpení áčka tamojšia rezerva prevzala na seba všetky náležitosti spojené s možnosťou štartovať v tretej lige. Vďaka súrodencom Bodnárovcom moldavský futbal nezanikol a v prvú augustovú sobotu mohol naštartovať do domácej druholigovej premiéry pod žmurkajúcimi reflektormi.

Nik nevedel, čo sa dalo očakávať. Prídu ľudia z Moldavy a okolia po predchádzajúcom sklamaní?  Uveria, že sa FK Bodva nadýchla čerstvého vzduchu a zocelená sa pustí do svojich súperov vo vyššej súťaži? Útulný športový stánok sa začal opatrne napĺňať asi pol hodinu pred výkopom a oznámeniu miestneho hlásateľa o počte divákov (1 320) uznanlivo zatlieskali. Hodno dodať, že sa nám to číslo príliš nepozdávalo a hádali sme viac. Aký to paradox oproti niektorým prvoligistom, ktorí vyslovene nadsadzujú.  

Ani o hre sa nedalo predvídať, aká bude. Trojgólová porážka v ouvertúre v Bardejove nabádala k opatrnosti. Stabilný druholigista z Gemera nepatrí k tímom, čo sa boja na ihriskách súperov. A tak to na ihrisku aj vyzeralo. Zo strany domácich nenastalo bezhlavé dobýjanie brány konkurenta. Naopak, skôr vyčkávalo nato, čo si dovolí mierny favorit. A ten to skúšal od začiatku aktívnou hrou dopredu. Rozpačité tribúny pochopili, že svojim musia pomôcť a začala mierna presilovka s podporou dvanásteho hráča. Stále odvážnejší zverenci Karola Kisela sa začali pravidelnejšie presadzovať a to akoby prekvapení jedinci v modrých dresoch MŠK nepredýchavali ľahko. Vrcholom ich nekoncentrovanosti na loptu bola desaťminútovka po úvodnej polhodine. Nedisciplinovaný Gálik sa dopustil zbytocného ´žltého ´faulu v strede ihriska, aby o pár desiatok sekúnd pred vlastným pokutovým územím siahol po nešportovom direkte na domáceho Brazílčana Carvalha a vzápätí sa mu pred očami začervenalo. Z následnej štandartky Zajaca a vracaných lôpt sa ku hlavičke dostal domáci kapitán Marek Petričko a rozvlnil sieť. Ako sa neskôr ukázalo, bol to z pohľadu konečného výsledku rozhodujúci moment. Hra nestratila na dramatickosti. FK Bodva hru zbytočne neotvárala a nehnala sa za dorazením protivníka, lebo skúsenejší hostia sa ani v oslabení nevzdávali myšlienky na zisk čo i len bodu. Častokrát  boli nebezpeční.  Domáci sa im odplácali nebezpečnými kontrami, z ktorých niekoľkokrát mohol rozhodnúť Roman Jurko. No strelecky mu dopriate nebolo, hoci svojou aktivitou a agresivitou patril k ozdobám duelu. Jeho strely míňali Prošovského bránu a keď sa zdalo, že to v 88. minúte zlomil, lopta skončila na žrdi. A určite by si po záverečnom hvizde trhal vlasy, keby jemu i celému tímu v samom závere nepomohol Rišo Novák. Vytiahol parádny zákrok a potvrdil prvé tri body Moldavy.