Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

02. 08. 2014 o 15:55

Prekážky, čo sa nedali preskočiť

autor: Pito
1393x čítanéNie vždy víťazstvo v súťaži znamená automaticky aj postup a nemyslíme tým nejaké dodatočné kontumácie. Niekedy sa do cesty radosti postavia objektívne príčiny, prekážky takého rangu, čo sa nedajú preskočiť. Presvedčili sa o tom aj futbalisti Čirča, ktorí v minulom ročníku dominovali v najvyššej oblastnej súťaži ObFZ Stará Ľubovňa, no nakoniec predsa neurobili skok zo VII. do V. (bývalej VI.) ligy.

 V TJ Družstevník sa síce tešili z definitívneho prvenstva ešte pred posledným kolom, ale to ešte nič neznamenalo. Akurát oslávili celkový úspech v zápoleniach, nie však preniknutie do kvalitnejšej súťaže. Čo z toho, že odrazili útok prenasledovateľov (Jakubany, V. Ružbachy) a prekazili tak dramatické vyvrcholenie zápletky vo finiši, keď na skutočný postup snaženie hráčov na ihrisku aj tak nestačilo.„Dopredu sme nechceli jasať, lebo sme vedeli, že sa nad účasťou vyššie vznáša priveľa otáznikov. Počkali sme na stanovisko zástupcov obce, futbalu, samotných hráčov,“ rozhovoril sa šéf futbalu v obci Michal Didik, ktorý ešte v júni dával päťdesiatpercentnú šancu, že Čirč si zahrá medzi lepšími tímami, ale neskôr sa všetko zvrtlo a klub prihlášku na VsFZ neposlal. „ Museli sme brať do úvahy jednak náklady na chod klubu a účinkovanie dospelých, ale aj kvalitu a schopnosti kádra. Samotní hráči usúdili, že s tým, čo máme, by sme veľkú slávu neurobili a nakupovať hotových hráčov by neurobilo dobrú krv. Stálo by to nielen veľa peňazí, ale okrem toho naši chlapci by museli čakať na šancu na lavičke. Pritom oni sa o prvenstvo zaslúžili. Nemohli sme ignorovať aj vyššie náklady na samotnú prihlášku a to, že piata liga je už o niečom inom než okresná súťaž,“ dodal M. Didik. Priznal, že obec ako hlavný sponzor  nezískala po prvenstve v minulom ročníku iných podporovateľov a navyše zohnať minimálne päť posíl by vyšlo na niekoľko tisíc eur. „Nechceli sme rozbíjať dobrý kolektív fungujúci z vlastných odchovancov.“  Vraj v budúcnosti nie je vylúčené, že pokiaľ by sa naskytla možnosť na postup, tak by sa brali do úvahy aktuálne možnosti a teraz dopredu sa nedá hovoriť definitívne o tom, že Čirč už nikdy nepôjde hore. Koniec koncov TJ Družstevník pred časom v niekdajšej VI. lige pod krídlami regionálneho zväzu hral  a vie, čo to prináša. “Potrebovali by sme viac zrelších a ostrieľaných hráčov, pretože partia, ktorá vybojovala víťazstvo naposledy, pozostáva naozaj z mladíkov vo veku zväčša do dvadsať rokov,“ konštatoval pred časom kapitán tímu a manažér v jednej osobe Milan Pyda a naznačil, že logický úsudok prevážil nad emóciami. „Nechceli sme mať veľké oči a potom to ľutovať.“ Napriek tomu je obdivuhodné, že Čirčania dodržali slovo, keď si povedali, že uplynulú sezónu zvládnu. Vedeli, že to bude ošemetné a nič im to nezaručí, ale i tak trénovali usilovne  až tak,  že súperov jednak ubehali a okrem toho aj neraz futbalovo prevýšili. Možno sa im raz táto investícia vráti a keď sa vyskytnú priaznivejšie okolnosti, nebude pre nich  V. liga nedosiahnuteľná méta.