Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

04. 08. 2014 o 14:36

Prvý gól súperovi nahlodal sebavedomie

autor: Pito
1352x čítanéIdeálny rozbeh majú za sebou druholigoví futbalisti Tatrana Prešov. Keď pred začiatkom ročníka tréner Stanislav Varga hovoril o tom, že sa nepozerá vo vyhliadkach ďaleko dopredu, ale skôr na najbližší zápas, tak tým jasne naznačil, aby jeho zverencov nikto nepasoval za jedného z najväčších favoritov súťaže. Okrem toho tieto slová boli ako poistka pred vynášaním nejakých súdov ešte skôr, ako bude mať dokonale zmapovaný káder.

 Ukazuje sa, že zelenobieli vybehli na scénu poriadne nabudení. Ba čo viac – strelecky mimoriadne disponovaní. Veď skóre po dvoch zápasoch 8:1 je veľavravné. Kormidelník ale naznačil, že každý z doterajších duelov bol iný. Kým doma proti Popradu v premiére sezóny Šarišania udávali tón a veľa priestoru na iniciatívu hosťom nedali, naposledy v Dolnom Kubíne to bolo iné. „Hlavne v prvom polčase bolo vidno, že domáci majú ambície a chuť získať náš skalp, ale museli sme niečo urobiť pre to, aby sa tak nestalo. Pomohol nám prvý gól do prestávky a tak sme nahlodali odhodlanie súpera,“ vrátil sa k priebehu vstúpenia na Orave Ľubomír Ivanko-Macej. Práve tento borec, ktorý sa prebojoval do prvého tímu Tatrana na základe vydarenej letnej prípravy a predošlých výkonov v rezerve, zažil už Dolnokubínčanov v tretej lige. „Teraz sa mi zdali kvalitnejší, lepší, možno sa prejavila prítomnosť nejakých nových posíl. Spočiatku mali hostitelia o čosi viac z hry a snažili sa nám podkúriť, no chlapci vzadu pracovali spoľahlivo a čo prípadne prešlo, to zmaril Jožko Talian.“ Prvý zásah P. Jacka po rohovom kope, keď  loptu  postrčil práve Ivanko-Macej., bol dosť kľúčový. Hoci ešte stále neboli hráči D. Kubína na kolenách, po zmene strán už neodolali vyššej kvalite hostí. Tí však najviac vyťažili z toho, že na rozdiel od minulého ročníka tentoraz svoje príležitosti dokázali chladnokrvne zužitkovať. „Mali sme iba pár šancí, ale dali sme tri góly a to sa počíta. Takže možno hra až taká oslnivá nebola a možno je pre rivala prehra príliš krutá, no počíta sa lopta v sieti. Neraz sme predviedli pekný futbal, ale popálili sme sa práve v koncovke. Tentoraz to bolo práve naopak.“ Ukazuje sa, že v kádri Prešova sú viacerí borci, ktorí vedia, čo s loptou v blízkosti brány konkurenta urobiť. Prínosom sa ukazuje L. Eliaš, v pohode je aj D. Leško či Belejík. Aj  Ľubomír Ivanko-Macej už dal o sebe vedieť a mohol to pridupľovať i v D. Kubíne, ale tutovku nezužitkoval. Ešte sa čaká na prebudenie ďalších hráčov, ale zase gól P. Jacka je dôkazom toho, že i hráči zo zadnej línie sú pri chuti. „Nič nepreceňujeme a vieme, že náročnejší súperi nás ešte len čakajú. Už najbližšie privítame v derby Michalovce a to bude iná káva. Ideme však stále svojím tempom a o súperov sa nezaujímame. Hľadíme si svoj herný prejav a to, aby sme boli úspešní. Určite dobrý začiatok sezóny  nám zdvihol sebavedomie a je to príjemný pocit mať plný počet bodov na konte,“ dodal Ľubomír Ivanko-Macej.