Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

05. 08. 2014 o 15:37

Tradičný seminár pred štartom

autor: Karol Csobadi
1343x čítanéV piatok podvečer sa uskutočnil v Rožňave seminár Rozhodcov a delegátov ObFZ ako to už tradične býva pred štartom nového ročníka.

 

Na seminári sa zúčastnilo štrnásť rozhodcov a deväť delegátov, ďalší ešte čerpali dovolenky, alebo sa ospravedlnili pre pracovné povinnosti. Rozhodcov, žiaľ nie je na rozdávanie a tak vo VsFZ ich pôsobí iba päť a jeden delegát. Hlavný dôraz na seminári bol kladený na vyhotovenie elektrickej formy zápisov.

„V tretej lige som ostal sám spolu s delegáto J. Džubákom, naším predsedom  zväzu. Do štvrtej ligy vypadol M. Černický, kde pôsobí aj S. Haviarik a až do piatej ligy vypadol P. Gonos spolu s nováčikom P. Bérešom. Bohužiaľ toto priniesla reorganizácia súťaži. Aj v krajských súťažiach sa trochu preriedili nominačné listiny kvôli výkonnostiam. Čo sa okresnej štruktúry týka, tak s poľutovaním musím konštatovať, že nových rozhodcov nemáme, len staronový G. Ráši sa vracia na okresné trávniky a medzi delegátov pribudli F. Drenko a P. Béreš,“ konštatoval tajomník KR Róbert Drenko.

 

Osobným cieľom R. Drenka je práca s mladými adeptami. "Mojim cieľom je pracovať s mladými rozhodcami a vyhladávať talenty hneď od počiatku školského roka medzi chlapcami aj na školách. Máme určité projekty z UEFA, ktoré odzneli na letných seminároch v Tatrách, na ktorých som sa zúčastnil. V okrese okrem toho, že začneme s vyplňovaním zápisov elektronickou formou aj v mládežníckach kategóriách zatiaľ iné novinky nie sú.  V kraji nám v tretej lige pribudli multifunkčné zariadenia, čo sú zároveň súčasťou rozhodcovského výstroja. Chcem poprosiť všetkých mladých chlapcov a aj dievčatá, ktorí majú radi futbal a záujem oň, nech ma pokojne kontaktujú," zakončil R. Drenko.