Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 08. 2014 o 15:48

Nečakaný odchod ikony, čo nosila pásku

autor: Pito
1404x čítanéPred začiatkom nového ročníka II. futbalovej ligy opustilo káder Tatrana Prešov pár jednotlivcov, ktorí pomaly patrili k inventáru tohto klubu. Medzi nich na prvom mieste figuroval Peter Petráš. V ostatnom období bol ikonou zelenobielych, kapitán a opora zadných radov i celého tímu. Mal rešpekt i autoritu, ale nakoniec sa rozhodol pre predčasné ukončenie kontraktu a odchod do Serede a to aj vzhľadom na dobré vzťahy s predstaviteľmi toho klubu.

 „Možno sa ešte s chlapcami z Prešova stretnem, ale už ako súper,“zavtipkoval, pričom narážal na to, že šesť celkov z jednej i druhej skupiny súťaže sa na jar predstaví v nadstavbe o postup. Nuž, preňho by to bolo iste špecifické a zvláštne, ale zase na druhej strane tento bývalý reprezentant vie, že v kariére futbalistu sú všakovaké skoky a zlomy.

Po zostúpení Šarišanov vlani z elitných zápolení povedal: „Zostávam, aby som pomohol Tatranu vrátiť sa tam, odkiaľ vypadol.“ Nepodarilo sa a zrejme i to zavážilo, prečo sa vedenie klubu rozhodlo prečistiť káder a dať šancu hlavne mladým. V prípade Petráša sa však definitívny ortieľ dosť naťahoval, čo ho dosť znervózňovalo. „Pár dní pred začiatkom sezóny sa hráč, pokiaľ zostane bez zmluvy, len ťažko môže niekde uchytiť. Preto som nástojil na tom, aby sme sa dohodli čím skôr.“ Prirodzene, Petráš nedostal automaticky  padáka, ale zrejme navrhnuté podmienky neboli podľa jeho predstáv. „Vždy je to o dohode, priblížení predstáv oboch strán tak, aby vzájomne vyhovovali.“ Petrášovi nebolo jedno, že Tatran opúšťa, prežil v jeho farbách štyri roky. „Prišli krásne udalosti, ale i smutné, hlavne vypadnutie z najvyššej súťaže. Cítil som sa tu ako domáci, pripadal som si už ako rodený Prešovčan. Mojou úlohou a zámerom bolo odviesť výkonnostný strop, odovzdať sa bezo zvyšku. Avšak boli aj niektoré veci, ktoré sa nedali ovplyvniť. Bolo mi jasné po začiatku letnej prípravy, kam sa to celé uberá a že prednosť dostanú mladíci, odchovanci, chlapci z juniorky a zostane možno len pár skúsenejších. Pozeral som sa na to, ako na zákonitý proces budovania iného kádra a nastúpenia novej cesty. Mňa už tak ľahko nič neprekvapí a ani tentoraz som nezostal zaskočený.“ Hoci predtým si ho pochvaľovali tréneri i spoluhráči ako nositeľa súdržnosti a oddanosti, ako aj sceľovača partie, predsa miesto na súpiske mu neprischlo. „To ma nerozhádzalo, zaujímala ma iba seriózna dohoda o ukončení spolupráce. Pravdaže, predtým som sa tešil na pokračovanie činnosti, veď Stano Varga bol môj niekdajší spoluhráč aj z národiaku a rozumeli sme si po každej stránke, ale život to zariadil inak. Bolo sa treba tomu prispôsobiť. V žiadnom prípade však na tento klub nezanevriem a budem mu držať palce aj na diaľku,“ rozlúčil sa Peter Petráš.