Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

08. 08. 2014 o 14:33

Grafický sprievodca ročníkom 2014/15

autor: Daniel Dedina
1386x čítanéGrafický rozpis sezóny je vítanou pomôckou mnohých futbalových funkcionárov. Zvykne byť nielen dekoráciou klubových šatní či násteniek, ale aj praktickou pomôckou uľahčujúcou orientáciu súťažným ročníkom.

Rozbiehajúci sa nový ročník nás inšpiroval k vytvoreniu takéhoto rozpisu. Aj keď jeho klasická „papierová“ verzia je už niekoľko dní známa a súťaže na základe toho zdarne odštartovali, hlavnou ideou našej iniciatívy bolo vylepšenie vizualizácie a „vtlačenie“ všetkých potrebných informácií do printového formátu. Takého, ktorý šetrí miesto, zaujme dizajnovo a najmä poskytne potrebné detaily. Na jednom mieste zachytáva kto s kým, kedy a kde odohrá majstrovské zápasy tohto súťažného ročníka.

Vytvorili sme samostatný rozpis pre každú z regionálnych súťaží pod hlavičkou VsFZ – ide o III. ligu Východ, IV. ligu Sever, IV. ligu Juh, V. ligu Košicko-gemerskú, V. ligu Zemplínsku, V. ligu Vihorlatsko-dukelskú, V. ligu Šarišskú i V. ligu Podtatranskú.

Predkladaný rozpis považujeme za efektívneho sprievodcu súťažným ročníkom 2014/15. Pri jeho koncipovaní bola základnou požiadavkou praktickosť a prehľadnosť, tieto zásady sme sa snažili v čo najväčšej miere dodržať. A čo je najdôležitejšie, jednotlivé rozpisy sú priložené v samostatných prílohach, teda dostupné k stiahnutiu. Hlavnou devízou je tak zároveň aj ich praktické využitie.     

 

Ponúkame krátky „manuál“. Rozpis III. ligy vyzerá nasledovne:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Riadok: za poradovým číslom (tak ako boli klubom pridelené pri žrebovaní súťažného ročníka), logom a názvom klubu nasledujú dátumy domácich stretnutí

Stĺpec: za poradovým číslom (tak ako boli klubom pridelené pri žrebovaní súťažného ročníka) a logom klubu nasledujú dátumy stretnutí na ihriskách súperov

Farba: farebne sú odlíšené jednotlivé mesiace v ktorých sa zápasy odohrajú (jeseň – odtiene modrej farby, jar – odtiene červenej farby)

 

Doposiaľ bola reč o „plnom“, resp. termínovom rozpise. Nakoľko takto vytvorený rozpis zvykne byť vítanou pomôckou aj pri zapisovaní priebežných výsledkov daných kôl, ponúkame ešte jeden, tzv. „čistý“ alebo výsledkový rozpis. Aj tento formát je dostupný k stiahnutiu.

 

Opäť krátka názorná ukážka. Treťoligisti už absolvovali dve kolá, ich výsledky sme zaznamenali do prehľadu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Veríme, že vám tento grafický prehľad opäť o niečo viac uľahčí orientáciu novou sezónou a stane sa plnohodnotnou súčasťou vášho klubu. 

Dokumenty na stiahnutie