Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 08. 2014 o 17:29

Nechce byť spasiteľom, ale záujem ho potešil

autor: Pito
2183x čítanéV zahraničí je to ťažšie než u nás a pokiaľ hráč opustí klub v poprednej súťaži, odíde na hosťovanie na dlhší čas, len zriedka sa vráti späť. Stanislavovi Šestákovi, slovenskému reprezentantovi, sa to však podarilo. Po štyroch rokoch zamenil turecký futbal za nemecký, keď spečatil nový dvojročný kontrakt s druholigovým klubom VfL Bochum.

Borec z Demjaty, ktorý sa vypracoval na špičkového ofenzívneho hráča a zviditeľnil sa hlavne ako najlepší strelec národiaku v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta v JAR 2010, na Bochum vždy spomínal v dobrom. „Keď som tam prišiel, hneď prvý ročník dopadol pre mňa výborne. Bol som najlepším zakončovateľom tímu a zároveň šiestym najlepším strelcom celej bundesligy s trinástimi  zápismi. Dovedna som dal v drese Bochumu 28 ligových gólov a som rád, že sa mi podarilo na túto kvótu už nadviazať,“ poznamenal skúsený hráč narážajúc na to, že sa gólovo uviedol okamžite po návrate v príprave, ale aj na začiatku nového súťažného ročníka.  Východniar si počas prvej anabázy v Bochume urobil svojimi výkonmi  „očko“ u zamestnávateľa  aj po tom, čo mužstvo vypadlo spomedzi elity, ale neskôr sa už činil v krajine polmesiaca.

 

Najprv hral za MKE Ankaragücü, potom prestúpil do Bursapsoru. V tureckom futbale odohral  107 stretnutí a dosiahol 23 gólov. Ostrieľal sa, vybrúsil svoj talent a neustále prekypoval nesmiernou chuťou na špičkové výkony, hoci aj v jeho kariére sa striedali lepšie chvíle s menej vydarenými.  Po čase ale zistil, že predsa ho srdce ťahá inde. „Vedno s manželkou sme dumali nad tým, že by sme sa radi dostali bližšie k domovine. Nebyť toho, že sa ozval Bochum, ktorý prejavil eminentný záujem o moje služby, možno by som zakotvil niekde inde. Avšak to, ako sa k veci postavili činovníci z Nemecka, ma utvrdilo v tom, aby som sa vrátil a nebolo o čom veľmi rozmýšľať.“ Nuž, v Bochume nezabudli na to, aké dobré služby slovenský legionár v ich drese odvádzal predtým a spoliehajú a na to, že stále bude taký nenásytný pred bránou súpera. Nechali sa počuť, že práve slovenského futbalistu potrebujú na skvalitnenie svojich ofenzívnych šíkov. „V tíme sa všeličo pomenilo, zostalo len pár chlapcov z čias, keď som tam predtým účinkoval.  Hovorí sa, že dva razy nevstúpiš do tej istej rieky, no ja sa vynasnažím naplniť očakávanie. Ťažko však teraz hovoriť o tom, či vyjde návrat do najvyššej súťaže. V každom prípade ja som musel naskočiť na iný štýl, než aký sa vyznával v Turecku. Nemám však s tým problém, však za Bochum som odohral dosť zápasov a tak išlo len o to, aby som sa znovu zžil s kolektívom. Mojou výhodou je, že v klube som spoznal za tri roky pôsobenia všetko do posledného puntíku a to je obrovské plus hlavne pre každého legionára. Pravdaže, nemám  rád veľké vyhlásenia a povedal som to aj zástupcom klubu, aby odo mňa nečakali zázraky, lebo nie som taká hviezda ako napríklad Messi,“ dodal Stanislav Šesták, ktorý chce jednak pomôcť tímu, ale aj sebe, aby sa naďalej udržal v pozornosti trénera Slovenska Jána Kozáka pred nastávajúcou kvalifikáciou ME.