13. 08. 2014 o 21:31

Štart sa starším žiakom Rožňavy vydaril

autor: Karol Csobadi
1390x čítané

Na úvodné kolo cestovali druholigoví žiaci SP MFK Rožňava do Buzice, kde zvíťazili rozdielom triedy. Kolo bolo neúplné nakoľko sa odohrali iba tri stretnutia. Podobná situácia bola aj u mladších žiakov ale s tým rozdielom, že mladší chlapci rozdielom triedy prehrali. Mladší žiaci hrajú v počte 8 + 1 a to naskrátenej hracej ploche od šestnástky po šestnástku.

I. kolo II. liga sk. A

SŽ: Buzica - Rožňava 1:4 (1:3), G: Sontra - Kelemen 2, Harabín, Bakoš

Rožňava: Džačár - Ogurčák, Korfanta, Gecelovský, Petergáč, Štefan, Harabín, Kelemen, Mart. Horvát, Doboš, Bakoš, striedal: M. Kováč

Po úvodnej dvadsaťminútovke hostia v priebehu dvoch munút dvakrát skórovali, keď vedenie zabezpečil Harabin a následne Kelemen tesný náskok poistil. Po polhodine už hostia viedli rozdielom triedy , keď druhýkrát skóroval kapitán Kelemen.  Domáci ešte do polčasu korigovali Sontrom, ale to bolo z ich strany všetko. V závere zápasu dal bodku za duelom gól hosťujúceho Bakoša.

I.kolo II. liga sk. A

MŽ: Buzica - Rožňava 3:0 (1:0), G: Kiss, Hanko 2

Rožňava: Doboš - Mikloš, Leštách, J. Dávid, Tamáš, Vápeník, Skalický, Slávkay, Havrilla

Domáci  sa ujali vedenia po desiatich minútach Kissom, ale viac gólov do polčasu  už nestrelili. Až v druhej časti hry poistil vedenie Hanko, ktorý ešte v závere pridal tretí úspech domácich farieb.

Karol Šipoš, tréner: "Mladší žiaci vstúpili do novej sezóny zápasom v Buzici. Zápas sa pre nich od začiatku nevyvíjal priaznivo, keď ešte do polčasu prehrávali po zaváhaní brankára. Keďže ani po prestávke vážnejšie neohrozili bránu súpera a naopak po hrubých chybách v stredovej formácie a obrany inkasovali ešte dvakrát, vracali sa domov s prehrou 0:3. Nepotvrdili tak presvedčivý výkon starších žiakov, pretože väčšina nesplnila očakávania. Za zmienku snáď stojí len bojovný výkon Samuela Havrillu počas celého zápasu a zlepšenie Olivera Slávkaya v druhom polčase.  Ostáva len veriť, že chlapci podajú v najbližšom majstráku v Kr. Chlmci lepší výkon s väčším nasadením.“