Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

14. 08. 2014 o 14:44

Každý gól poteší, ale nemožno ho preceňovať

autor: Pito
1438x čítanéHoci pohárové zápolenia sú v hierarchii predsa len za dlhodobými súťažami, predsa najmä pre tímy z regionálnych zápolení je vždy zaujímavé naraziť na ligistov. Tak to bolo i v prípade Lokomotívy ŠM Michaľany, ktorá si v rámci 2.kola Slovnaft Cupu zmerala sily s Tatranom Prešov. Podľa očakávania favorit vyhral presvedčivo, domácim dal desať gólov a inkasoval len dva, no pre hostiteľov to bolo malý sviatok.

Pre hostí zase možnosť na odskúšanie si ďalších hráčov, ktorí sa až tak často nedostali v tomto ročníku do základnej zostavy. Preto sa v bráne objavil Jakubech,  miesto v základnej zostave si našli aj Kačala, Benes či Hruška. Okrem toho do diania sa zapojili v priebehu súboja tiež D. Jacko, Hirka, Bartek. Tréner Stanislav Varga potrebuje mať nasadených do zápasového rytmu čo najviac hráčov, aby jednak mal prehľad o ich výkonnosti a okrem toho práve v podobných dueloch menej ostrieľaní získavajú skúsenosti. Za šancu sa odvďačil výdatným spôsobom hlavne Benes, autor troch gólov hostí, ale aj jednogólový Hirka.  To, že sa  dva razy presadil Leško, nebolo až také prekvapujúce a možno aj jemu toto vystúpenie prospelo, lebo po úvodnom druholigovom zápase doma s Popradom sa akosi v koncovke odmlčal. „Nemožno očakávať, že v každom zápase rozvlním sieť, hoci sa, pravdaže, o to snažím,“ uviedol Dávid Leško, ofenzívny hráč, ktorý sa výrazným spôsobom zapísal do análov, keď v premiére druholigovej sezóny zaknihoval v domácom prostredí hetrik proti Popradčanom. Najlepší strelec uplynulej sezóny z prešovského kádra však znovu  tiež v Michaľanoch ukázal, že vie, čo urobiť s loptou, pokiaľ sa naskytne príležitosť na skórovanie. „ Pokiaľ je hráč v pohode a má dobrý deň, tak dokáže streliť gól – ako sa hovorí – aj zo šatne. Inokedy sa zase trápi a nepremení ani vyložené tutovky. Je ale dobré, pokiaľ je pohoda v tíme, na ihrisku, ale túto ideálnu situáciu nemožno stále očakávať.“ Nuž, jeho góly chýbali hlavne  v súťažnom vystúpení pred vlastnými fanúšikmi proti Michalovciam, ktoré Prešovčania vonkoncom nezvládli. Preto po tomto nevydarenom dueli všetci v zelenobielom drese tvrdili, že treba ísť ďalej a sústrediť sa na nastávajúci zápas – aj pohárový.  Nuž, zámer im vyšiel, hoci určite to nebola taká náročná previerka ako v lige. „Nemožno brať na ľahkú váhu žiadneho súpera a to sa týka i bývalých treťoligistov. Rovnako nepreceňujeme žiadne víťazstvo, lebo vieme, že k celkovému úspechu je dlhá cesta posiata občas aj rozčarovaním. Zaujíma nás však hlavne to, ako my budeme hrať, o silné i slabšie stránky súperov sa nestaráme. Koľko rivalovi umožníme, toľko si bude proti nám trúfať,“ poznamenal D. Leško, pričom tým myslel  aj nastávajúceho súpera – košické béčko. „Pokiaľ chceme obstáť, musíme ísť stále naplno a čo sa týka mojej koncovky, viem, že bez súhry  s ostatnými a ich dobrých prihrávok by som nič nedokázal. Vieme, že konkurencia na posty je silná a preto sa každý snaží makať naplno, aby si ustrážil svoju pozíciu,“ predostrel svoj pohľad na veci Dávid Leško.