Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

14. 08. 2014 o 15:26

Humensky príliš kruté pohárové resumé

autor: Marián Škuba
1528x čítanéPo troch dňoch sa humenskí futbalisti opäť objavili na svojom trávniku. V 2. kole Slovnaft cupu privítali aktuálne lídra II. ligy (sk. Východ). Papierové prognózy sa naplnili po prestávke, favorit postúpil, ale domáci po sympatickom výkone mali blízko aspoň k tomu, aby prerušili čistý štít súpera v sezóne.

ŠK Futura Humenné - Zvolen 0:3 (0:0)

 

Už v 9. min. vytesnil Gábriš jedovku Pa. Šuľáka na roh, hralo sa prevažne medzi šestnástkami, súťažný rozdiel nebolo vôbec badať. V 39. min. sa súper dostal do prečíslenia, ale Vaško dobre čítal hru, v 43. min. sa Špilár vyhol ofsajdu, zakončil zbrklo, nepresne. Zjavne nespokojný tréner Jánoš cez prestávku dvojnásobne striedal, už v 47. min. sa v tutovke objavil Špilár, v 54. min. „slalom“ Fujáka cez dvoch obrancov i brankára otvoril skóre. O tri minúty mohol (mal) vyrovnať Macej, osamotený na päťke napálil iba nohu brankára. A platilo nedáš-dostaneš, kombináciu na jeden dotyk zakončil Špilár. V 61. min. mali domáci opäť blízko ku gólu, po centri Lovsku tesne hlavou nedočiahol na loptu Pa. Šuľák, v 70. min. hlavičkoval Pe. Šuľák gólovo, v poslednej chvíli zázračne zachránil Gábriš. V 83. min. bombu Fujáka vyrazil Vaško, dorážku Staršieho síce Mihok tečoval, ale lopta od brvna padla do siete. Až príliš krutá prehra.

Góly: 54. Fuják, 58. Špilár, 83. Starší.

ŽK: Jakubčo - Pellet.

R: Anguš.

D: 300.

ŠK Futura: Vaško - Pe. Šuľák, Pa. Šuľák, M. Babin, Jakubčo - Lovska (66. Karabín), C. Vasiľ, Mihok, Petričko (75. Demčák) - Porvazník (80. Friga) - Macej. Tréner: M. Tongeľ.

 

Zvolenský tréner Anton Jánoš sa pred stretnutím zvítal s kamarátmi (Sivý, Valkučák, Gombár), no v priebehu pohárového diania už taký pokojný a usmievavý nebol. Polčasová bezgólová „plichta“ ho nenechala chladným, realizoval dvojité striedanie, a aj keď jeho zverenci viedli o dva góly, prešiel z lavičky na opačnú stranu štadióna, aby mal pod kontrolou zvolenské akcie na pravej strane. Hráčov neustále hlasito nabádal k aktivite, okrem iného adresoval aj pokrik „Vstávaj, veď ťa ani nekopol!“

„Favorit postúpil zaslúžene. Našou snahou bolo, aby sme dosiahli výsledok, ktorý nebude zahanbujúci. Do prestávky to bolo z našej strany dobré, cez prestávku som hráčov nabádal, že súper zvýši aktivitu, musíme štvrťhodinku ustáť, no nestalo sa. Dvakrát sme inkasovali, predchádzali tomu chyby, zlé preberanie hráčov, naopak naše tutovky ostali nevyužité. Je to síce prehra o triedu, ale náš výkon hodnotím ako sympatický. Len sa vyvarovať chybám a zefektívniť koncovku,“ dodal Martin Tongeľ, humenský tréner.