Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

14. 08. 2014 o 16:41

Napriek prehre pochvala od trénera

autor: Jaroslav Glovičko
1864x čítanéHostitelia pred peknou diváckou návštevou (600) sa súpera nezľakli a hoci ten mal v úvode viac z hry, postupne sa osmelili s boli mu viac ako vyrovnaným súperom. Treťoligista z Vyšného Opátskeho sa v druhom kole Slovnaft Cup-u vytiahol na fortunaligistu – ŽP Podbrezová. Hoci prehral s favoritom najtesnejším rozdielom, predsa len herne držal krok. O výsledku rozhodla 23. minúta, keď hosťujúci Kožička z hranice šestnástky strelil jediný gól stretnutia.

Zverenci trénera Marcela Alexandra sa mena súpera nezľakli, postupne získavali pôdu pod nohami a závere polčasu mali veľkú príležitosť na vyrovnanie. To už však hrali o jedného hráča v poli viac, keď v 28. minúte brankár Baláž zahral rukou mimo pokutové územie a musel predčasne pod sprchy. Domáci celok si počas presilovky a hlavne v druhom polčase vytvoril niekoľko sľubných šancí, ale chýbalo povestné šťastie v koncovke. Nepresadil sa najlepší strelec III. ligy a Opátskeho Radovan Bandžuch, Seman či Martin Angelovič. Za zmienku stojí Radova  hlavička v prvom polčase, ako aj neúspešná dorážka po chybe brankára Maťašovského. So šťastím vyriešil aj situáciu v závere polčasu keď v sa v dobrej pozícii ocitol Martin Angelovič. Hosťujúci brankár sa vyznamenal aj po strele striedajúceho Semana, ktorý ho poriadne natiahol strelou k ľavej žrdi.

Domáci celok sa ukázal v dobrom  svetle, avšak doplatil na slabšiu koncovku. Napriek tomu bol tréner Marcel Alexander s výkonom spokojný. „Doplatili sme na jeden slabší moment a nesústredenosť. Stálo nás to gól. Mali sme dostatok času na zmenu skóre, chýbalo nám povestné šťastie. Herne sme za súperom z Fortuna ligy nezaostávali, len našu dobrú hru sme nedokázali gólovo okoreniť. Pri lepšej konštelácii hviezd sme mohli aj vyhrať, mali sme čistejšie šance ako súper, ale zostalo iba pri nich. Nehrá sa na šance, ale góly.  Žiaľ, tie sme v tomto stretnutí nedali. V niektorých momentoch sme súpera prevýšili, keď bojovnosťou chlapci nahradili herné nedostatky. Mužstvo môžem pochváliť, ukázalo, že ideme správnym smerom. Potešilo ma, že sme hrali sústredene, kompaktne a verím, že to dokážeme potvrdiť aj v treťoligových zápasoch,“ povedal na margo pohárovej prehry tréner Opátskeho Marcel Alexander. Jeho náprotivok mohol byť spokojnejší, avšak skôr ako herný prejav ho potešilo víťazstvo. „Do každého zápasu ideme s tým aby sme vyhrali. Je to jedno či je to ligový, alebo pohárový. Brali sme ho s veľkou vážnosťou, pričom sme dali priestor hráčom širšieho kádra.  Vyťaženejším zase nechali priestor na oddych. Mal som možnosť vidieť hráčov ktorí dostávajú menej príležitosti. Spokojný som s postupom, už menej s výkonom, hoci duel ovplyvnilo vylúčenie nášho hráča. Napriek tomu, že sme hrali o jedného menej, mali sme tento zápas zvládnuť oveľa  lepšie,“ konštatoval po stretnutí kormidelník Podbrezovej Jaroslav Kentoš. Zverenci ho výkonom síce nepotešili, ale dokázali vyliať z pohára nášho treťoligistu, ktorý herne nezaostal a bol počas celého stretnutia vyspelejšiemu mančaftu viac ako vyrovnaným súperom.