Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

15. 08. 2014 o 23:23

Tri body od Bodvy do Trebišova

autor: Rudolf Rondzik
1418x čítanéŠtvrté kolo 2. ligy východ dalo dokopy dva tímy, ktorým predchádzajúci víkend výsledkovo nevyšiel. Zemplínčania prehrali doma s košickou Lokomotívou, keď im na zdolanie súpera nestačilo ani dvojnásobné oslabenie súpera a vrcholom nezdaru bola nepremenená penalta. Domáci vyšli naprázdno vo Zvolene, kde inkasovali až v závere a tak sa zdalo, že body si doma mohli vykopať vcelku pohodlne. Skutočnosť však bola pre nich krutá. S prehrou 0:1 určite nekalkulovali.

Od začiatku sa zdalo, že na ich kopačkách chýba istota a na trávniku skutočný líder. Nie, že by nechceli. Naopak, možno si až príliš uvedomovali fakt, o aké dôležité body ide a to im zväzovalo nohy. Bojovali, behali, ale to, na akoby živou vodou pokropeného súpera, nestačilo. Percentuálne miernu prevahu v držaní lopty mali, ale Trebišovčania sa javili nebezpečnejší pri každom ocitnutí sa pred Novákovou bránou. Niekoľko náznakov, ako pokoriť protivníka sa podarilo zverencom Karola Kisela predviesť, ale do absolútneho konca sa im ich dotiahnuť nepodarilo. A keď na začiatku druhej časti sa Roman Jurko nepresadil zoči voči Sudimákovi, ktorého iba prudko nastrelil, začali sa prítomní diváci o osud stretnutia naozaj báť. Samozrejme, krídla čím ďalej tým viac dostávali hostia a ich rýchle kontry zavše hrozili pohromou. Moldavský gólman však inkasoval až v 82. minúte, keď strelecký pokus Milana Lukáča nešťastne tečoval kapitán Moldavčanov Marek Petričko a dielo skazy z ich pohľadu bolo dokonané. Ani v zúfalom záverečnom nápore sa im nepodarilo dobyť Sudimákovu svätyňu a tak sa Trebišov tešil z druhého víťazstva na pôde súpera.  Po Lipt. Mikuláši i pri Bodve. Bude pre nich azda výhodou cudzie prostredie? Tréner Vladimír Rusnák: "Nie, nepovedal by som to takto, i keď je pravda, že tvoriť hru doma je náročnejšie. My sme nehrali zle ani v prehratom dueli s Košicami, ale tam nám nebolo dopriate. Nevyužili sme presilovku, nepremenili pokutový kop, v závere skončila vydarená strela nášho hráča na žrdi a súperov brankár hviezdil. Do Moldavy sme neišli s veľkými očami a už vôbec nie pre tri body. No samozrejme, kožu sme lacno predať nechceli. Chlapci neľutovali kroky. Po získani lopty sme sa snažili bleskovo preniesť hru dopredu a tam pokúšať osud. Vyšlo to.  Možno v sieti neskončila tá pravá lopta, ale nárok ju napnúť mali ďalšie. Sme radi, že sa nám domácu stratu podarilo nahradiť, lebo súťaž to bude ťažká a dole určite dramatická."